Pavel Bradík, bývalý hejtman kraje:
Při jedné návštěvě Nielse Bohra se slavného jaderného fyzika novinář zeptal: Jak je možné, že vy fyzik, nositel Nobelovy ceny máte před vchodem do domu pověšenou koňskou podkovu? A slavný fyzik mu odvětil: Vážený pane, já jsem někde slyšel, že koňská podkova pověšená nade dveřmi přináší štěstí i tomu,  kdo na to nevěří. Osobně si myslím, že to je přesné vyjádření i mého pocitu, či mé odpovědi na vaši otázku. Nevěřím na černé pátky, na třináctky, černé kočky a podobné pověrčivé věci. Ale teď zrovna koukám, že jde po ulici kominík, tak raději skončím, abych se mohl chytit za knoflík.

Ivan Šenk, kastelán Hrádku u Nechanic:
Toto spojení jsem nikdy nikterak neřešil. Samozřejmě, pokud se mi v tento den stalo něco nemilého, tak jsem to tomu okamžitě přisuzoval. Ale obava z pátku třináctého je asi stejná, jako když vám přeběhne černá kočka přes cestu nebo když vám na stromě u ložnice houká sýček, což prý zvěstuje smrt, anebo kolikrát slyšíte zakukat kukačku, tak tolik se dožijete let. Pověry byly, jsou 
a budou. Co se máti stát, to se nedá odestát!  Trochu jsem bádal a tato pověra má reálný základ v pátku 13. října  1307. Tento den začal francouzský král Filip IV. Sličný s pronásledováním  templářů, kdy po jejich krutém mučení a vraždění došlo až k zániku tohoto řádu.

Ema Hubáčková, operní pěvkyně:
Pátek třináctého a vůbec samotné číslo třináct je většinou spojováno s neštěstím a smůlou. Původ pověry je asi všem jasný. Nepamatuji si, že by pro mě byl někdy pátek třináctého smolným dnem.  Ale s číslem třináct jsem opatrnější 
a raději zbytečně neriskuji. Co kdyby? Hotelový pokoj číslo 13 bych si zcela jistě nevzala, v domě s číslem 13 bych nebydlela, na třináctého bych určitě neplánovala koncert ani důležité schůzky a v žádném případě bych necestovala a především neletěla letadlem.  Některé z nás přece jenom pověry a magie čísla třináct dokáže asi dostat.

Lukáš Gilányi, Laxus, pomoc pro uživatele drog
:
Nemyslím si, že to spojení je nešťastné. Vím sice o historických souvislostech, díky kterým vzniklo, ale osobně se pátku třináctého neobávám. 
A kdyby mi to Hradecký deník nepřipomněl, ani bych si toho nevšiml. Teď alespoň vím, že letos si tuhle kombinaci užijeme celkem dokonce  třikrát. Třináctka ale může být i šťastné číslo, záleží, jak si kdo vybere. Popravdě jsem byl ale překvapen, když jsem si kdysi v letadle poprvé všiml, že tam není třináctá řada sedadel. Že může mít pověra takovou sílu, jsem do té doby doopravdy netušil.