Osmičlenná pop-rocková skupina Divokej Bill v těchto dnech brázdí české kluby. Její koncertní šnůra, která odstartovala letos v únoru, je v plném proudu.

Na začátku roku zahrála na Slovensku a teď se soustředí na české publikum. Vidět je můžete i v krajském městě, 28. března zahrají v kulturním domě Střelnice. „Z Hradce jsme hrozně nadšení," říká kytarista Roman Procházka.

Pro lidi koncertujete už patnáct let. To je kus života. Na co nejvíc vzpomínáte?
Nejvíc asi na naše začátky, kdy na nás chodilo dohromady tak pět lidí. Vždycky, když si jdeme s klukama sednout a padne na to řeč, hned se nám to vybaví. Vypíchl bych ale i hraní s Levellers po Evropě  a v Anglii. Vzpomínek je víc. Jednou napíšeme knihu.

V rámci své koncertní šňůry  jste už stihli zahrát i v pěti slovenských městech. Liší se nějak čeští a slovenští fanoušci?
Atmosféra koncertů je stejná, s tím rozdílem, že na Slovensku hrajeme v menších klubech. Kapela je tak lidem blíž. Nám to  pak připadá, jako kdybychom se vrátili v čase o těch patnáct let zpátky a zase začínali. Jsou to pro nás skvělé zážitky. Myslím, že všichni cítíme takovou zvláštní vděčnost.

V Hradci Králové ale nebudete hrát poprvé, co pro vás východočeská metropole znamená?
Jsme hrozně nadšení, že budeme hrát v Hradci. Loni, když jsme jeli turné „15" jsme ho bohužel nenavštívili. Není to tak, že bychom ho vynechali záměrně nebo na něj dokonce zapomněli. Problém byl 
v tom,  že jsme nenašli pro koncert vhodné prostory. To se snad ale v budoucnu znovu nestane, už máme něco vytipovaného.

Na konci loňského roku jste vydali novou písničku a rovnou 
k ní natočili i klip, ve kterém se strhne velká hospodská rvačka. Jak vás to napadlo?
Byl to nápad kluků z Popojedem. Je to parta mladých filmařů v čele s režisérem Lukášem Hrdým. Přišli za námi asi se třemi scénáři, ze kterých jsme vybrali jeden. Bavilo nás to moc, jsme z nich nadšení. Doufáme, že spolu zase něco natočíme.

Plánujete účast na letních festivalech?
Festivaly plánujeme, místa a časy ale zveřejníme, až dokončíme současnou tour. Sledujte náš web a facebook.

Michaela Zumrová