Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Otužilectví není tak nějak moje parketa. Nikdy mne nelákalo. Ale protože jsem se docela aktivně potápěl na nádech, tak jsme do vody běžně lezli na Velikonoce a potom už pořád až do října. Na počátku sezóny tedy voda rozhodně nebyla moc teplá, to samé je i v létě v hloubkách pod 10 metrů či na lomech. Takže mi asi studená voda nevadí. Lásku ke všemu studenému si ale dovedu představit leda u piva, nanuku, sněhu a ledu. U lidí určitě ne, to bychom byli už v oblasti psychopatologie.

Tomáš Vymetálek, architekt:
Přestože mám rád mrazivé zimní dny a zasněženou krajinu namísto parných letních veder, jaké byly zrovna letos, tak otužování mi fakt nic neříká. Při pohledu na otužilce koupající se v ledové vodě mi doslova běhá mráz po zádech. Upřímně řečeno ani nejsem přesvědčen, že až takovéhle extrémy jsou pro člověka zrovna zdravé.

Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Ve studené vodě jsem schopna vydržet tak maximálně v letních tropických dnech, nebo v rámci saunování, ale jinak brrr. Jsem spíše milovník tepla. Každopádně je to hezký zvyk,  který utužuje zdraví a v podstatě to člověka ještě pořádně zocelí. I když letos se otužilci asi bohužel moc neochladí, ale o to déle si zaplavou, což určitě ocení.

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Otužilec je z mého pohledu statečný člověk s pevnou vůlí. Ono totiž nejde skočit hned do ledové vody. Vyžaduje to trénink, porci zdraví a radost se potom dostaví. Nikdy mě nenapadlo otužovat se plaváním v ledové vodě. Provozoval jsem raději saunování, což vede k otužování těla rovněž. V mém případě mně v mládí nevadila studená sprcha, ale v pokročilém věku se raději koupu ve vodě termální.