Právě ty, potažmo na ústa padající lékaře, nyní využil i pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD). Ten zřejmě nabyl pocitu, že už dlouho nebyl v televizi a nečetl o sobě v novinách a covidovou dobu využil k tomu, aby v celém kraji vyhlásil stav hromadného postižení osob.

Ten sice prakticky v ničem v boji proti nemoci nepomůže, ale zase se alespoň na chvíli bude o ČSSD, jejíž volební preference jdou v poslední době ke dnu rychleji, než Titanic po najetí do ledovce, mluvit. A ne jen o ní. Martin Netolický svým krokem spustil však lavinu, kdy se k nicneříkajícímu stavu připojují další a další kraje.

Ale ne tak ten Královéhradecký. V něm totiž nevládne „loutka PR oddělení“, ale s generálskou hůlkou v ruce Martin Červíček (ODS). A ten si jako proticovidový vojevůdce zatím vede nad očekávání dobře. I v Královéhradeckém kraji je nemocniční péče na hraně, ale místo toho, aby si generalisimus Červíček vyplakával oči před novináři, sjednává pomoc i mimo kraj. A díky vyjednání s polskou stranou může i Královéhradecký kraj odlehčit pardubickým nemocnicím.