Zajímal by mne Váš názor na nedávnou razii na hejtmanství. Jednalo se podle Vás skutečně o načasovanou akci s cílem někoho poškodit? Může situace mít vliv na blížící se volby?
Náhody se stávají, takže o souvislosti s předvolebním časem lze jenom spekulovat. V současné době není k dispozici dostatek veřejných informací, které by umožnily seriózní vyjádření. Každé podezření může samozřejmě člověka poškodit a platí to i o celých volebních uskupeních. Více k tomu nejsem v této době schopen říci.

Jako bývalý ředitel fakultní nemocnice budete jistě v případě zvolení do krajského zastupitelstva sledovat především zdravotnictví. Jak vidíte současný stav krajských nemocnic? Co je nyní potřeba udělat jako první?
Dostavět oblastní nemocnici Náchod a jednat se zdravotními pojišťovnami o možných kompenzacích v oblastech, kde je nedostatek personálu a zejména praktických lékařů.

Vidíte mezi ostatními kandidáty osobnost, se kterou byste si dokázal představit případnou koaliční spolupráci? S kým naopak v žádném případě?
TOP 09 obecně vidí možnost spolupráce se všemi demokratickými stranami a uskupeními s výjimkou těch, které zpochybňují polistopadový vývoj a naše členství v NATO. Přijatelné pro nás není ani to, abychom měli spolupracovníky, kteří hlásají xenofobní názory. Kdo bude hejtmanem či hejtmankou, ukáže nejenom volební vítězství, ale i poměry hlasů mezi jednotlivými stranami.

Hradcem hýbe kauza kolem společnosti CTP a nedaleko rozestavěných nelegálních skladovacích hal. Sledujete to? Jak byste situaci řešil vy?
Město si nechalo udělat posudek od právní kanceláře, která tvrdí, že nevydání souhlasu s rozšířením komunikace k halám s velkou pravděpodobností může vyvolat oprávněnou žaloby firmy o náhradu škody. Vzhledem k tomu, že otázku sankce za černou stavbu a možnost vydání dodatečeného stavebního povolení v podstatě již vyřešil stavební úřad, má město před sebou pouze volbu mezi dostavěním areálu a žalobou. Jsem pro dostavbu, pokud se neobjeví ještě taková fakta, která by posudek právnické firmy zpochybnila.

Jak řešit zdvoukolejnění zbývajícího úseku železniční trati Hradec Králové - Pardubice?
Zdvoukolejnění tratě od Pardubic až do Hradce Králové je pro město absolutní prioritou. Myslím, že nyní je potřeba hledat rozumnou kompenzaci, která by zachovala lidem v oblasti Kaštanky příjemné prostředí, ve kterém žijí, a nezkomplikovala by jim v žádném případě přístup k jednotlivým nemovitostem. Člověk, který nebydlí úplně na samotě, vždy musí počítat s tím, že zájmy celku někdy převáží, zvláště když je to v zónách, kde dlouhodobé výhledy nehovoří jasně. Je však fér, aby město na změnu prostředí obyvatele připravovalo plánovitě a hledalo takové řešení, které by bylo nejméně bolestné.

Kompletní znění on-line rozhovoru si můžete přečíst v tomto odkazu.