Dobrých zpráv je v poslední době jako šafránu. Na Ukrajině umírají lidé, kremelští papaláši o vlastní agresi bez uzardění lžou, jako když tiskne a my Evropané si uvědomujeme, že za mír a svobodu se prostě bojovat musí. Můžeme nadávat na rostoucí ceny všeho od benzínu, přes plyn, elektřinu až po pšenici, ale při pohledu na ukrajinské rodiny prchající před válkou si musíme uvědomit, že se zas tak špatně nemáme.

Když jsem se dozvěděl, že v Chlumci nad Cidlinou se lidé spojili, aby vrátili na cihlový komín čapí hnízdo, které před půl rokem shořelo při ničivém požáru, řekl jsem si, že dobrých zpráv je pomálu a proč o tom nenapsat. V chátrajícím areálu mě pak mile překvapilo, že taková „obyčejná“ věc, jako je instalace čapího hnízda, se dá propojit s podporou utlačovaných vyvěšením ukrajinské vlajky.

Klicperovo divadlo
Divadlo pořádá open-air Večer ve žlutomodré

A když jsem pak dozvěděl, že se sbíráním peněz pomáhaly i místní děti, říkám si, že zas tak černá naše budoucnost není. „Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí,“ řekl při sametové revoluci Václav Havel. A já tomu stále věřím.