Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Vedro bylo opravdu řádné, ale přesto jsem se dostal denně na kolo. Pravda, až v hodně podvečerních hodinách, ale rozumným tempem to šlo. A potom bylo vychlazené pivko opravdu zaslouženou odměnou. Horší to bylo v noci. Vedro a panelák je špatná kombinace, nějak jsem se nevyspal. Ale – bylo to léto, jak se říká v Černých baronech – „tak to ma byt!"

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Nejsem z těch, kterým teplo příliš vadí, ale všeho moc škodí. Příroda si stejně prosadí své a na tropická vedra si i v naší zeměpisné šířce musíme zvykat. Za nás seniory bych se nejraději přimluvil za nějaké to malé klidné i osamělé „ brouzdálko" s náležitým občerstvením a bez vstupného. Hradec by byl první v takové péči o nás, staré lidi. Není nad to ochladit se v těchto tropických dnech studenou vodou!

Michala Hartigová, basketbalistka Hradce:
Tropické dny mě dost překvapily. I když jsem byla v době  veder mimo Českou republiku, stejně mě zastihly v jiném státě, a bylo to dost náročné, ale zase jsem byla připravena na to, co na mě  bude čekat tady doma. I když mám teplo ráda, takové extrémy  oželím. Nejlépe je pak trávím u vody, či v zabedněném bytě. Všude, kde je snesitelně.

Tomáš Vymetálek, tvůrce územního plánu:
Tropické dny jsem paradoxně docela dobře přežil v práci. Máme naštěstí kanceláře v historické budově, kde je v létě celý den příjemný chládek. Navíc to máme hodně blízko do osvěžoven na Masarykově náměstí, kde se dá ve stínu jedné z letních zahrádek horký den docela hezky zpříjemnit.