Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Stoprocentně ANO! Jsou to hrdinové  a zaslouží si od nás všech obrovské uznání! Vždyť i díky nim jsme  v současné době tam, kde jsme. Já osobně výročí nijak neslavím, ale i přesto  tyto dny samozřejmě registruji. Sváteční den 8. května tuto skutečnost bude celému lidstvu už navždy připomínat. Je to přece jen slavný Den vítězství!

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Ukončení každé války, zejména té druhé Světové, je vždy radostnou událostí. Bohužel, je ale poznamenáno ztrátou mnoha lidských životů. Jako malý kluk jsem viděl slzy mého otce nad smrtí přítele , kterého nacisti stačili ještě před koncem války popravit, ale i jásání lidí při příjezdu osvoboditelů. Poctu si zaslouží nejen oni, ale i všichni ostatní – a nebylo jich málo, kteří se na našem osvobození podíleli. Čest jejich památce!

Tomáš Vymetálek, architekt:
O kulatém výročí konce války se v posledních dnech hodně doma bavíme. I naše dospívající děti se ptají, jak to všechno tehdy bylo a chtějí slyšet zážitky od babičky a dědy, kteří to vše pamatují. Míru osobního hrdinství všech aktérů války v dnešní mírové době jen stěží dokážeme docenit a představit si jak těžké to muselo být. Myslím, že je důležité si to připomínat, dokud pamětníci války ještě žijí a mohou o tom podat vlastní svědectví. Vždyť důsledky poválečného rozdělení Evropy nás ovlivňují dodnes.

Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Že bych slavil 70. výročí osvobození, tak to nepředpokládám. Ne proto, že bych tento významný den  neoceňoval, ale jak už jsem několikrát konstatoval, tak na oficiality nejsem tak nějak zařízen. Ale všichni, kteří se o ukončení války zasloužili, a je jedno, zda vojáci či „obyčejní, bezejmenní  lidé", jsou pro mne opravdu hrdinové. Jsem rád, že je společnost oceňuje. O to je však větší ostuda, že se jim této pocty dostává až v poslední době, a ještě příšernější je to, že některým bylo poděkováno vězením, trýzněním a smrtí. Ti by si zasloužili poděkování nemenší. Ale, jak to udělat?