Volební víkend? Hotový debakl. „Vévéčka“ pohořela skoro na všech radnicích ve východních Čechách. O dílčím úspěchu se dá hovořit snad jen v případě Jičína, kde Věci veřejné získaly 10,55 procenta hlasů a do zastupitelstva zasednou dva doktoři z jejich kandidátky.

Možná Radka Johna odvádějí bouračky se zapnutým majákem auta či další excesy od soustředění se na práci pro stranu či dokonce jím řízené ministerstvo.

Posuďte sami: novináři mohli být přítomni ve volebních místnostech jen s nezbytnou akreditací, osobně parafovanou ministrem vnitra. Ač jsme v termínu - s týdenním předstihem - o akreditace požádali, John se k podpisu dostal až v pátek dopoledne, v první den voleb.

Z jedné ministerské budovy do druhé pak dokumenty putovaly několik hodin kurýrem. Nejel a nejel. Až jsme se obávali, že dopadl jako Svěrák ve Vratných lahvích. Po poledni úřednice šibalsky sdělila, že má akreditace již na stole. Za odeslání mailem je však zodpovědná její kolegyně a ona jí do práce přece zasahovat nemůže. To je samozřejmé.

Před druhou odpoledne jsme ale ztratili trpělivost a redaktoři Deníku vyrazili do volebních místností ve východních Čechách bez akreditací. Takže mi teď nezbývá nic jiného, než vyslovit díky všem předsedům volebních komisí, kteří nás nechali fotit, točit a připravovat zpravodajství. Na sobotní vysypávání uren jsme už akreditace měli. Přišly v pátečním pozdním odpoledni, necelé tři hodiny po tom, co se otevřely volební místnosti.

Jan Korbel, šéfredaktor Deníku - východní Čechy