Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Přírodě neporučíš! Současné období mě  natolik vyčerpává, že nejsem schopen ani souvisle odpovědět. Tyto dny trávím jak jinak, než doma u ventilátoru spolu s mým nerozlučným přítelem, a tím nemůže být nikdo jiný než džbánek dobrého a samozřejmě přiměřeně vychlazeného piva. Utěšuji se tím, že už to snad ani déle nemůže trvat. Podobné období jsem již v životě zažil jako malý chlapec na skautském táboře (pověstné sucho v roce 1947), ale bez toho piva!

Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Letošní  teplé počasí je opravdu extrémní! I když mám teplo ráda, tak všeho moc škodí  a letos si ho  vybíráme opravdu ve 100 procentní dávce. Snesitelné je to nejlépe  u vody, nebo v klimatizovaných prostorách, jinak je člověk splavený od hlavy až k patě, i když je v klidu. A co teprve, když se snaží o nějakou sportovní aktivitu! Doufejme, že teploty budou na ústupu a bude příjemněji… Jak po těle, tak v něm :-)

Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Sluníčko a teplo miluji, ale letos je to opravdu docela síla. Sice jsem právě na chatě, ale hic je takový, že se toho moc dělat nedá.
Ještě, že místní sečská přehrada má skvělou vodu a při potápění se tam člověk opravdu ochladí.

Tomáš Vymetálek, architekt:
Letošní teplo a sucho je opravdu extrémní. Upřímně lituji všechny zahrádkáře, kteří se celý rok starají o své plodiny a teď kvůli suchu o úrodu přijdou. Moje žena těch svých pár keříků rajčat už také pomalu odepisuje. Mne osobně spíše osobně sužují ta horka, ale snad se to konečně o víkendu zlomí a přijde ochlazení a hlavně déšť, na který se už všichni tak těšíme.