Martin Hosták, trenér hokejistů Hradce:
Co se týče hudby, tak poslouchám muziku téměř všech žánrů. Výjimky se najdou, ale záleží samozřejmě na tom, jakou mám momentální náladu. Na velkém rockovém festivalu jsem nikdy nebyl. Preferuji spíše jednotlivé koncerty skupin a kapel. 
Na žádný masový festival se v dohledné době ani nechystám.

Pavel Bradík, bývalý hejtman kraje:
Myslím, že hudba je vůbec nejemociálnější umění. Nečekaně v nás otevírá ty nejintimnější hlubiny. Byl jsem často hosty rockových koncertů a za jeden z nejsilnějších vystoupení budu stále považovat vystoupení skupiny Rolling Stones na pražské Letné. A to nejen kvůli skvělé hudbě samotné, ale také kvůli pocitu svobody a kvůli splněnému klukovskému snu.

Ema Hubáčková, operní  pěvkyně:
Mám ráda kvalitu a úroveň  a není důležitý žánr. Vyrostla jsem na skupinách jako jsou Pink Floyd, Quin 
a Olympic, na  písních Jarka Nohavici, folku Karla Plíhala, trampských písních  Wabiho Daňka. Milovala jsem operu, klasiku i americké muzikály. Na rockový koncert se nechystám. V tomto žánru mě osloví jen klasické rockové melodie a pěkné texty.

Lukáš Gilányi, Laxus, pomoc pro uživatele drog:
Ke konci základní školy jsem se zaposlouchal do punku 
a následně se dostával 
k dalším jeho odnožím a variantám a to mi už asi navždy zůstane. Vyjmenovat všechny mé oblíbené styly a kapely je nemožné. Festivalů jsem absolvoval řadu, ale bližší jsou mi menší koncerty v klubech, které jsou osobnější a příjemnější. Velkým festivalům se v posledních letech vyhýbám.