Jiří Vlček, exšéf Okresního úřadu:
Považuji se za obyčejného člověka, který v životě něčeho dosáhl a ten se tím obvykle nechlubí. Zmíním pouze horské vrcholy. V naší zemi je to samozřejmě Sněžka a v Rakousku Grossglokner, kam jsem se dostal nedávno autem  po známé Hochalpenstrasse. Návštěva dalších zemí i jejich vrcholů  nebyla tehdy  v mém mladším věku z politických důvodů vůbec možná.

Ema Hubáčková, operní pěvkyně:
Tradiční svatovavřinecký „prezidentský" výšlap  na nejvyšší českou horu je velmi  pěkným symbolickým aktem. Jako dítě  jsem s rodiči na Sněžku šlapala několikrát. Těchto 1602 metrů není nejvyšší vrchol, který jsem dosud zdolala. Naši Sněžku jsem  zatím překonala v Tatrách, Pyrenejích a v Alpách. A jaký největší vrchol jsem v životě zdolala a nejedná se  o hory? Tak těch bylo a ještě určitě bude dost.

Tomáš Vymetálek, tvůrce územního 
plánu:
No, ze sportovního pohledu bylo pro mě asi největším vrcholem zdolání Pražského maratonu. Nechali jsme se před několika lety spolu s mým kamarádem na poslední chvíli vyhecovat, moc jsme nevěděli do čeho jdeme, ha ha! Byl to ale naprosto super zážitek, úžasná atmosféra, fandící diváci a hlavně euforie v cíli. Rád bych si takovou akci, pokud bude příležitost, ještě někdy zopakoval.