Martin Hosták, trenér hokejistů Hradce:
Obchody nemám rád v jakémkoli čase, tím spíš při adventu, kdy se v nich nedá hnout. Měl bych rád advent jako období klidu, ale moje profese tomu není až zas tak nakloněná. Na druhou stranu oceňuji možnost volby, každý si může s adventem naložit po svém a vybrat si, jestli si jej užije v klidu.
Verdikt: ANO I NE

Ema Hubáčková, operní pěvkyně:
Už patnáct let  pravidelně pořádám předvánoční koncertní cyklus Ave Maria.  Vzhledem 
k mému povolání  je pro mne právě advent vždy náročným obdobím, ve kterém se snažím přinášet klid svým posluchačům. Myslím si, že ale zdaleka nedosahují počtu těch, kteří se nechali pohltit  nákupním šílenstvím.
Verdikt: NE

Lukáš Gilányi, Laxus, pomoc pro uživatele drog
:
Advent na mě kvůli řvavým kampaním obchodních řetězců působí spíše jako další z řady skvělých komerčních příležitostí, jak zvýšit zisky. Klidu si člověk užije jen doma nebo ve společnosti rodiny a přátel. Venku na mě již dávno před adventem křičí umělohmotná vánoční výzdoba, zpívající figurky a všudypřítomná reklama na zboží, které se neprodalo během roku.
Verdikt: NE

Pavel Bradík, bývalý hejtman  kraje:
To přece záleží jen a jen na nás. Buď se poddáme radostnému očekávání jednoho 
z nejkrásnějších svátků roku, plni vzájemné lásky, vzájemného sdílení a vcítění do těch druhých kolem nás. Anebo podlehneme apelům na útok do supermarketů, omezujícímu úklidu, nekonečnému pečení a vaření, které si pak díky obezitě budeme stejně nuceni odpírat. Přeji všem čtenářům tu správnou volbu.
Verdikt: ANO I NE

Výsledek: 2:4 –  Dva porotci si myslí, že období klidu střídá spíše předvánoční shon a honička za dárky. Zbylí dva odpověděli šalamounsky. Záleží na každém, jakou variantu si vybere.