Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
To, co vymysleli naši volení, je zase jedna z typických „zblblostí". Se zněním této vyhlášky se opravdu nedokážu ztotožnit. Aby oslavy na zahradách, chatách, začínaly ve tři odpoledne, buřta si budeme opékat na sluníčku (za chvíli totiž zakážou i ten) a půjdeme spát za plného dne, nebo budeme mluvit s dusítky na rtech, to je nemožné! Zeptal se někdo voličů na názor? No, ve Strakově akademii si asi moc nezazpívají a nezasmějí, fakt není čemu, a tak to posvětili.

Tomáš Vymetálek, architekt:
Regulace nočního hluku 
po 22. hodině je samozřejmě nutná, ale to co schválili poslanci, je dokonalý paskvil. Zastupitelé obcí mohou těžko dát všechny letní slavnosti, kulturní akce a jiné hlučnější akce v letní sezóně včas do vyhlášky, poněvadž v létě třeba v Hradci zastupitelstvo vůbec nezasedá, až koncem září, stejně jako 
na vesnicích, kde jsou různé letní akce samozřejmou součástí lidového folklóru. Doufám, že to poslanci včas pochopí a vydají opravnou novelu zákona.

Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Osobně hlasuji za volbu výjimek. Sama jsem se kolikrát setkala s tím, že nás s blížící se 22. hodinou přesouvali dovnitř. Kde i tam musel být pomyslný klid. Myslím si, že je to dost o lidech. Chápu  když by to bylo denně, že by to nebylo dobře,  ale v letních měsících mi to přijde tak nějak v pořádku. A když se lidé chovají slušně a tiše, pár večerů se snad nic tak hrozného neděje.

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
V naší republice se dožíváme toho,  že zákony, novely, vyhlášky i výjimky jsou pro laickou veřejnost téměř už nepochopitelné. Směřují do rukou právníkům, bohužel rozšiřují i administrativu a pomalu ale jistě trestají i omezují drobné podnikatele, místo co by jim pomáhaly. Stát tím zasahuje do demokratických principů,  což je i pro mě nepřijatelné a  přímo pobuřující.