Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Jako kutil bych se asi nenazvala, ale zálibu v tomto odvětví určitě mám. Kolikrát si říkám, jak ráda bych si s problémem poradila sama, ale jsou věci, ke kterým si ráda pozvu odborníky na slovo vzat. Asi bych  udělala víc  zkázy než užitku. Každopádně jsou maličkosti, z kterých mám pak velikou radost. Ta poslední byla v podobě vánočních ozdobných špejlí a jako dekorace slouží dodnes.

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Největším kutilem- dokonce vynálezcem jsem byl v klukovském věku. S bratrem jsme vyrobili sáně z bedny připevněné ke dvěma starým lyžím.
Jejich životnost byla krátká, odešly se sněhem v tom samém roce. Možná nás o fous minulo i ocenění  Patentového úřadu. Své kutilské znalosti využívám po celý život, protože hodně pořízených věcí má značku „Dodělej si sám." Dnes uznávám zdatné odborníky.

Tomáš Vymetálek, architekt:
Po dědečkovi a tátovi jsem leccos zdědil, umím stavět, omítat zdi i stropy, betonovat, dělat sádrokartony, malovat, brousit a lakovat parkety. Na brigádě v Německu jsem kdysi vyráběl dokonce plechové okapy. Nepouštím se ale do žádných instalací, elektriky ani plynu a už vůbec do opravy auta. Postavil jsem si víceméně na koleně kompletně dvě kuchyně. Dnes to ale vše nechávám odborníkům, žádným kutilem ale nejsem a už vůbec ne zahradníkem.

Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
No šikula, to je zajímavá otázka. Právě jsem domontoval zahrádku na kola na auto a zrovna v té chvíli jsem se za šikulu moc nepokládal. Co se týče zručnosti, asi to není úplně špatné, ale žádný zázrak rozhodně taky ne. O zlatých ručičkách bych mohl asi hovořit jen tehdy, kdybych si je vyráchal ve zlatěnce. Běžné věci si opravit umím, ale výsledek mi dost kazí nepříliš velká pečlivost vyplývající z toho, že se mi zdá, že už to dělám moc dlouho. Do čeho se radši nemotám je elektrika. To bych o ty moje nezlaté ručičky mohl přijít snadno.