Ona se však nevzdala, místo barvení a melírování se zaměřila na střih a pracovala také v pánském kadeřnictví. Letos na jaře se rozhodla své zkušenosti zúročit a pustila se do kompletních proměn mužů v projektu Skrytá identita.

Proměny žen jsou v Česku v posledních letech velmi oblíbené a slečny i dámy si je náležitě užívají. Jak to ale mají muži, nemají spíš naopak z kadeřnice, vizážistky, stylistky a fotografa v jedné místnosti trochu hrůzu?
Na začátku bývají nervózní, dopředu si neumí představit, co je čeká. Přístup ke každému klientovi je ale individuální, v příjemném duchu a již při první proměně se uvolní a začnou si to všechno užívat.  I muži se rádi nechávají hýčkat.

Co je tedy u vás čeká? Probíhá to ve Skryté identitě stejně jako při klasických proměnách žen?
Skrytá identita nabízí zážitkový půlden plný zábavy s týmem profesionálů tvořeným kadeřnicí, vizážistkou,  stylistkou a fotografem. Tým jsem si vybírala pečlivě tak, aby vyhovoval všem kritériím a hlavně s dobrým přístupem ke klientům. Nejprve se společně seznámíme u kávy a malého občerstvením, sdělíme si vzájemné představy. Poté muži vytvořím střih podle nejnovějších trendů, vysvětlím jak správně pečovat o vlasy a ukáži různé varianty a způsoby stylingu. Při volbě střihu se řídím hlavně intuici a přihlížím samozřejmě také  k společenskému statusu, povolání a koníčkům klienta. Když je hotovo, přejíždíme do ateliéru Jitky Šedové, kde je pro klienta už připraven outfit pro každodenní nošení, který podtrhne spolu se střihem charakter muže. Na řadu poté přijde lehký fotomakeup, úprava obočí a následně focení první varianty.

První varianty? Takže kromě „civilního" focení, čeká muže i trochu divočejší proměna?
Pak následuje extravagantní, mladistvá a odvážná  proměna. Dalo by se to přirovnat ke hře na fotomodela, muž má šanci vyzkoušet si něco úplně jiného, něco co pravděpodobně ještě nikdy nezažil. Typický muž nenosí fialového kohouta každý den (smích).

Fialového kohouta? To mi vysvětlete.
Muže vystylizujeme do extravagantní proměny od hlavy až k patě.  Líčení, styling i outfit jsou výraznější.  Dovolí muži objevit v sobě právě onu „skrytou identitu'', novou tvář. Focení potom probíhá v zajímavých a vizuálně atraktivních částech města. Po něm  klientovi pochopitelně nabízíme odlíčení a  mytí vlasů – používají se totiž jednorázové barvy. K mému překvapení se do toho ovšem nikomu nechce. Vzpomínám si na klienta, který přišel hodně nervózní, ale nakonec od nás sebevědomě odjel vlakem se zelenými vlasy (smích).

Je to vlastně tak trochu i příležitost pro ženy, aby partnera nenásilně pošoupli k nějaké změně.
Velmi často dostávají muži naše poukazy jako dárek od žen. Zastávám názor, že muž je vizitkou ženy a žena zase vizitkou muže. Muži si myslí, že změna není nutná, ale my ženy to prostě vidíme jinak, Celá proměna je podle mě neopakovatelný zážitek, který ukáže muži, že může vypadat skvěle. Garantuji, že muž od nás odejde sebevědomější a s větším respektem ke svému vzhledu.

Krátce po vyučení vám našli alergii na čpavek, tak jste hodně pracovala právě v pánském kadeřnictví. V čem to bylo jiné?
Musela jsem se přizpůsobit, vyhýbat se přípravkům s amoniakem. Jediná možná cesta tedy vedla do pánského kadeřnictví. Když vám přijde na proměnu žena můžete jí vlasy různě natočit, uhladit – variant je mnoho. U muže ale takové možnosti nemáte, na prvním místě je střih. Navíc, když je precizní, nevyžaduje takovou péči, což pánové vítají. Doba se zkrátka změnila a s ní i muži, my jim ve Skryté identitě pomáháme objevit a ukázat jejich pravé já.

Skrytá identita
Projekt osobních proměn mužů Skrytá identita odstartoval po dlouhých přípravách v Hradci Králové letos na jaře. Pod rukama zkušené kadeřnice Petry Pešinové, stylistky Jitky Šedové, vizážistky Elišky Čejkové a fotografa Lukáše Urbana prošla už téměř desítka mužů.
Hlavní iniciátorku, kadeřnici Petru jsme už vyzpovídali. Co ale mají na Skryté identitě rádi ostatní členové týmu? „Je to něco nového a hlavně úplně jiného. Setkávání s novými lidmi, překonávání jejich ostychu, práce ve skvělém týmu, to všechno mám na projektu ráda," svěřila se vizážistka Eliška Čejková.
Více informací, všechny důležité kontakty a fotografie některých již uskutečněných proměn v tomto hradeckém projektu najdete na webových stránkách Skryté identity na www.skryta-identita.cz.
Tým Skryté identity - zleva stylistka Jitka Šedová, kadeřnice Petra Pešinová, vizážistka Eliška Čejková a fotograf Lukáš Urban.