Babišovým Rhodosem, který musí zdolat, je šéf Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka. Právě jeho (ne)jmenováním prokáže, jak to s Českou republikou a jejími zájmy skutečně myslí.

Je-li oblast, kde se Andrej Babiš vždy choval jako demokratický politik a státník, pak je to právě oblast zpravodajských služeb.

Dbal na jejich doporučení, nezpochybňoval závěry výročních tajných či veřejných zpráv BIS, v ožehavých bezpečnostních záležitostech konal bez váhání (Skripal, Nikulin, Vrbětice). Nakonec dal na zpravodajce i v otázce Dukovan.

Koudelku jeho vláda pětkrát navrhla na povýšení do hodnosti generála, byť věděla, že Miloš Zeman jí to s gustem hodí na hlavu. Teď přichází chvíle, kdy dostane z Hradu jasný pokyn Koudelkův mandát neprodlužovat.

Je to přece hlava čučkařů, honec imaginárních ruských a čínských agentů, mizerný manažer atd.

Pomýšlí-li Andrej Babiš na povolební spolupráci s ODS, lidovci či Přísahou, nesmí Koudelku obětovat. A neměl by to udělat též proto, aby ukázal, že jisté věci stojí nad kampaní, volebními výsledky i osobními ambicemi. Věci, které nevyváží ani (pochybná) prezidentova přízeň.