Právě Rychnovsko, konkrétně obce v okolí Dobrušky, bylo vybráno pro odzkoušení tohoto pilotního projektu České pošty. A lidé teď nadšeni nejsou, že o tuto výsadu přijdou. Česká pošta dotyčným obcím oznámila, že službu ruší. Přesouvá se do Pardubického kraje

„Byli jsme z ní nadšení od prvního dne, byla využívaná. Lidem se v této době samozřejmě nechce nikam cestovat. Takže nám to bude chybět, bohužel to neovlivníme. Mrzí nás to,“ říká starostka Bačetína Gabriela Prýmusová.

Mluvčí České pošty nevyloučil, že by se tato nadstandardní služba v budoucnu mohla na Rychnovsko vrátit, třeba z důvodu zvýšené poptávky po mobilních službách. Dá se tomu však věřit? Zrušení služby s obcemi prý také nikdo nekonzultoval.

„Olízli jsme „bonbon“, byl sladký a chutnal nám a oni nám ho sebrali. Nikdo se nás neptal, jestli jsme s mobilní poštou spokojeni, jestli ji chceme zachovat. A tak, jak se tady mobilní pošta zčistajasna objevila, tak zčistajasna skončila,“ projevuje zklamání starostka Bačetína.

Mobilní pošta byl dobrý nápad, ale pokud ho chce Česká pošta uplatňovat, měla by se zaměřit i na komunikaci s obcemi, kterým tento sladký bonbonek nechala ochutnat. Aby nakonec nezůstala jen trpká pachuť.