Tady jsou: po 35 kolech deváté místo s pětibodovým odstupem na play off, dvacet porážek v pětatřiceti utkáních, neschopnost zvítězit třikrát v řadě. Proto dostal padáka, stejně jako před pár lety v Chrudimi.

Netvrdím, že zoufalé výsledky, které nemají v Hradci za posledních deset let obdoby, jsou jen vinou Hostáka. Příčin je povícero. Ať jde o problémy s ledovou plochou během přípravy, na úvod ligy série zápasů venku, zranění obránců, zoufalá forma některých klíčových hráčů atd.

Přesto jde značný díl viny za Hostákem. Nedokázal týmu vtisknout tvář, nedokázal najít ideální složení útočných trojic, nedokázal mužstvo vybláznit, mátožné hráče seřvat a vyburcovat k maximálnímu úsilí.

Teď se musí bývalý hradecký trenér rozhodnout, co dál.  Podle mého by mu mnohem více slušela pozice sportovního ředitele, popřípadě generálního manažera. Pokud se rozhodne jít na další trenérskou štaci, už musí nutně zabrat. Udělat úspěch, ránu, senzaci. Jinak by se mohlo stát, že Martin Hosták bude v očích hokejové veřejnosti nadobro zapsán jako televizní expert s elektronickou tužkou. A to by bylo, myslím, málo.

Čtěte také:
Hosták dostal padáka! Tři zápasy bez bodu mu zlomily vaz