Celá vládnoucí koalice se nakonec dohodla na tom, že místo stavby alternativní silnice zrekonstruuje stávající křižovatku Na Brně. Jak to ale koresponduje s dřívějšími proklamacemi primátora Alexandra Hrabálka?

Hradecký primátor strávil většinu svého profesního života jako vysokoškolský pedagog a jako vědec se neustále zaštiťuje objektivními fakty. I proto na jaře tak podrážděně reagoval na zjištění, že v petici proti plánované silnici organizátoři použili delší variantu silnice, o které město vůbec neuvažovalo.

„Celý život se řídím podle objektivních výsledků, počkám tedy na výsledek objektivní studie,“ říkal Hrabálek ještě nedávno. Výsledek studie za skoro 200 tisíc zní, že silnice je možná. Koalice přesto rozhodla jinak.

Proti drahému průzkumu se postavili ekologové, kteří Na Plachtě dokonce udělali svůj vlastní s úplně jinými výsledky. Opozice proto původní městem zadanou studii označuje za nekvalitní. O reklamaci však primátor neuvažuje. Zpochybňovat takto průzkum odborníka s kulatým razítkem je podle Hrabálka hodně odvážné. Pokud má ale pravdu a stojí za výsledky, kterými objektivními fakty se řídil, když jeho vláda najednou svůj plán přehodnotila? Spíš to vypadá, že se radnice rozhodla čistě politicky. To se ale tedy mohlo a mělo udělat dříve, než se utratilo 190 tisíc z městské kasy, nemyslíte?