Hradecký Rock for People si zakázal jednorázové plastové kelímky, tácky, brčka, ale nad rámec chystaného zákona třeba i víčka na kávu nebo sáčky na majonézu. Používá místo nich kompostovatelné materiály.

Právě nový zákon, který měl plastový konzumní mor zpomalit přitom uváznul ve Sněmovně. Přitom platit měl už v létě, jenže ještě neprošel třetím čtením a Senátem. Jen pro pořádek, tohle opatření, které mohlo platit už dávno, není z hlav českých politiků. Nařídila nám ho Evropská unie. A podobným směrem se vydaly i další festivaly a pořadatelé akcí. Zákon, který zakáže řadu jednorázových výrobků z vybraných plastů, které zamořují životní prostředí, má přírodu jen u nás ročně zbavit 1,7 miliardy kusů těchto výrobků.

To už je slušná hromádka. Ještě by si ale stát mohl došlápnout třeba PET lahve a na přebujelé obaly, které nás mají obalamutit a namluvit nám, že to, co kupujeme, je větší, než tomu ve skutečnosti je. Na to by snad ani extra zákon nebyl potřeba, vždyť to je snad definice klamání zákazníka.