Pavel Bradík, bývalý hejtman kraje:
Myslím si, že jsme si jako občané vybrali dobře, a nenaplnily tak všelijaké scénáře různých pochybovačů, že vyhraje „nějaká známá tvář z televizní obrazovky". A z těch dvou finalistů, kteří postoupili do druhého kola, upřednostňuji pana knížete.
VERDIKT: Karel Schwarzenberg

Martin Hosták, hokejový expert:
Vnímám funkci prezidenta zejména v pozici člověka,který reprezentuje Českou republiku v zahraničí. Proto si na tuto roli  umím lépe představit pana Karla Schwarzenberga. Ani on není bez chyb,  ale pro mě je to jednoznačně přijatelnější kandidát.
VERDIKT: Karel Schwarzenberg

Ema Hubáčková, perní pěvkyně:
Před rokem se mne Deník  ptal, koho bych si přála za prezidenta. Řekla jsem: „Prezidenta, který by nebyl profesionálním politikem a reprezentoval by občany, ne politické strany."  Přání se mi zatím nesplnilo, a tak v duelu  Ing. Miloš Zeman, CSc. a Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena Fürst zu Schwarzenberg, kníže ze Schwarzenbergu, vévoda krumlovský, hrabě ze Sulzu a landkrabě klettgavský se přikláním 
k tomu prvnímu.
VERDIKT: Miloš Zeman

Lukáš GIlányi, Laxus, pomoc pro uživatele drog:
Lépe si na postu prezidenta dovedu představit Karla Schwarzenberga.  Podle mého mínění není totiž Miloš Zeman reprezentativní osobností a je v podstatě obdobou Václava Klause – naposledy mi jeho umanutost a ješitnost připomněl kritikou a odmítnutím slovenských novinářů z deníku SME. Prezidenta vnímám zejména jako reprezentanta země a v téhle roli jednoznačně vítězí právě Karel Schwarzenberg. A výsledky voleb v zahraničí tomu jasně odpovídají.
VERDIKT: Karel Schwarzenberg

3:1 pro ministra Karla Schwarzenberga. Pouze jeden z porotců Hradeckého deníku upřednostnil Miloše Zemana. Výsledek volby bude veřejnost znát již za týden.