Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Oslav nového roku v Hradci jsem se neúčastnil, na horách se totiž konečně dalo lyžovat a tak jsem byl tam. A navíc od jisté doby opravdu nenávidím fronty a tlačenice, to když se stála fronta na všechno – od banánů přes toaletní papír až po nedostupné knížky. Ale jinak tuto tradici pokládám za dobrou. Smůla Hradce je, že když už po několika mlhavých oslavách, kdy ohňostroj zmizel v mracích, bylo konečně hezky, to stejně nedopadlo podle představ. Škoda. Ale podle mých zúčastněných kamarádů byl videomapping fajn, líbil se, ale líbila se i atmosféra.  Davy lidí se již líbily méně, ale na druhou stranu to je důkaz o zájmu lidí.

Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Letos jsem se ohňostroje nezúčastnila. Možná , jako bych tušila. Osobně tedy  hodnotit nemůžu. Z novin a vyprávění  ale vím, že se  to letos  moc nepovedlo. Určitě je to škoda vzhledem k velké účasti  Hradečáků a ostatních účastníků, kteří očekávali něco víc, ale stalo se. Věřím ale, že jim to neubralo na  veselí ze startu nového roku a zkaženou náladu si vynahradili jiným oslavným způsobem!

Tomáš Vymetálek, architekt:
Novoročních oslav na Velkem náměstí jsem se nezúčastnil, tak to nemohu posoudit. Od lidí kteří tam byli jsem slyšel, že videomapping byl pěkný a že ohňostroj byl letos krátký. Jinak si myslím, že je dobře, že novoroční ohňostrojové oslavy jsou v Hradci místo o půlnoci na Silvestra až na Nový rok v podvečerních hodinách, takže mohou přijít rodiče i s dětmi a užít si to.

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Oslavy Nového roku se u nás v Hradci Králové staly již  tradičními. Osobně se jich nezúčastňuji a tedy si ani netroufám mít představu, jak by měly vypadat.