Stránka Řádků důvěry se těší mimořádnému zájmu čtenářů. Do redakce chodí desítky dopisů. Proto mějte strpení, i váš příběh brzy zveřejníme.

Potřebuji lásku

Vážená redakce, zdravím vás 
a všechny čtenáře a rád bych využil příležitosti k seznámení prostřednictvím Řádků důvěry.

Život má smysl, když se žije v malých věcech. Těmi malými věcmi jsou procházka při západu slunce, pohled na noční oblohu, chůze lesní cestou, poslech hudby apod. Tohle spolu s dotekem lidské ruky mi chybí a saharsky se mi po tom stýská. Je mi, pravda, už čtyřiasedmdesát let, ale tahle touha neumírá, pokud jí Pán Bůh na samém začátku člověku vložil do srdce. Bývám označován za idealistu, Nepovažuji to slovo za nadávku, snad možná za kletbu. V životě jsem se často řídil svými vášněmi a city, nežli intelektem. Za všechno to jsem zaplatil i s úroky a s úroky z úroků. Na stará kolena se vracím od složitého k jednoduchému. Jsem už spíše pohodlný než činorodý, mám na sebe i Tebe čas, v tomto směru jsem bohatý. Jinak vůbec ne. Z materiálního hlediska mi toho moc nechybí. O to více ale potřebuji člověka, s nímž bych si rozuměl. Potřebuji lásku a nestydím se za to.

Čtenář z Pardubic

Nechci se smířit 
s životem osamělé ženy

Vážená redakce, pravidelně si kupuji páteční Deník, kde si se zájmem pročítám radostné i smutné příběhy ve vašich Řádcích důvěry.

Je tolik lidí, kteří žijí s pocitem osamění, a přesto nepřestávají doufat, že naleznou spřízněnou duši. I já si přeji najít muže hodného a hlavně takového, na kterého bych se mohla spolehnout. Je mi 56 let, měřím 168 cm a vážím 62 kg. Tři děti, které jsem vychovala jsou už dospělé a žijí si svůj život. I když se s dětmi navštěvujeme, propadám často beznaději a pocitu osamění. Samota a práce jsou nyní mým společníkem. Nechci se však smířit s životem osamělé ženy. Mám ráda přírodu, kulturu, toulky po krásách země, cestování, v létě kolo a ráda chodím do lesa na houby. Myslím si, že nastal čas, abychom si začali plnit své sny a užívali si let, které nám zbývají do stáří.

Snad žije někde muž, který má podobné zájmy a umí relaxovat i jinak, nežli u televize. Nekouřím a alkohol piji jen příležitostně. Určitě je to o náhodě a i štěstí se s někým seznámit touto cestou,  přesto budu doufat, že právě teď čte moje řádky někdo, kdo bude mít odvahu a odepíše mi.
Budu se těšit a věřit v odpověď.

Čtenářka od České Třebové

Najdeme se?

Vážená redakce, milí čtenáři. Ani netušíte, jakou mám radost, že se mohu zapojit do Řádků důvěry a prostřednictvím těchto novin najít přítele či partnera, který nejenom, že nechce už být sám, ale mohl by mít i společné zájmy. Mým nejhezčím dárkem k narozeninám bylo zjištění, že existují noviny, které mají právě tuto rubriku. Jsem 41letá žena, prý hezká, ale úplně obyčejná se smyslem pro humor, která touží přijímat krásu tohoto světa, radovat se z maličkostí a pokud bude zdraví sloužit, plně se věnovat sportovní aktivitě. Kdyby se zde našel muž, který rovněž hledá to, co já a navíc je sám, ať na nic nečeká a ozve se mi. Můžeme se spolu procházet přírodou, jezdit na výlety po hradech a zámcích, jezdit na kole, jít si zaplavat, ale i zatančit do společnosti.

Doteď jsem měla smůlu na muže, neboť doposud všem byly mé zájmy a touhy na obtíž. Možná to byla spíše jejich lenost a pohodlnost. Stále věřím, že někde existuje muž, který toto vše uvítá.

Moc se těším na odpověď.

Čtenářka z Pardubic

Napodruhé už to vyjde

Vážená redakce, již podruhé pokouším své štěstí skrze tuto rubriku a věřím, že zde potkám hodnou ženu přiměřeného věku, nejlépe z Pardubic, Chrudimi či Hlinska. Je mi 61 let, měřím 184 cm, jsem rozvedený, bezdětný a bydlím v rodinné vilce s velkou zahradou na vesnici. Mám malého pejska.

Nechci se dovolávat slibů, nechci soucit a ani si nechci cokoliv připomínat. Chci jen obyčejnou plnoštíhlou ženu, takovou selku na vesnici.

Vy, které požadujete peníze nebo vy, které nemáte rády zvířata, nepište. Byla by to ztráta času na obou stranách.

Těším se na dopis.

Jíra z Radčic

(Pokud chcete reagovat na tyto příspěvky, pište na adresu redakce uvedenou vlevo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)

Chcete napsat do Řádků důvěry?
Do Řádků důvěry napište vlastní příběh, v němž se podělíte o své starosti, samotu, ale i radosti a úspěchy. Možná právě tak získáte nová přátelství. Své příspěvky s kontakty na vás (adresou a telefonním číslem) i odpovědi na zveřejněné příběhy posílejte na:
Hradecký deník, Řádky důvěry, Kladská 17, 500 03 Hradec Králové, nebo na e-mailovou adresu g.lachmanova@vlp.cz.
Neuveřejňujeme anonymní příspěvky. V případě odpovědi uveďte vzadu na obálce, komu odpovídáte a datum otištěného příspěvku. Dopisy doručíme.