Martin Hosták, hokejový expert:
Adopce na dálku smysl určitě má. Chci věřit tomu, že i malá částka správným směrem může někomu pomoci v jeho životě. Do charitativních akcí se zapojujeme, snažíme se o cílené nasměrování pomoci konkrétním lidem, kteří ji potřebují.
Verdikt: ANO

Jiří Vlček, exšéf Okresního úřadu HK:
Adopce dítěte pro mě znamená, že s ním budu v denním kontaktu, abych mohl na něj působit a tak ho postavit do života jako samostatného člověka. Adopci na dálku neuznávám, ale s finanční pomocí pro děti 
z rozvojových zemí souhlasím.
Verdikt: NE

Ema Hubáčková, operní pěvkyně:
Smysl má jakákoli pomoc potřebným. Pokud je zprostředkovatelská organizace seriozní a dar dostane ten, komu je skutečně určen , pak je vše 
v pořádku. Má dcera navštívila opakovaně Indii, což jí přineslo řadu zkušeností i kontaktů. Chystáme se pomoci konkrétní osobě a způsobem, který zajistí, že se náš dar dostane do správných rukou  a splní účel.
Verdikt: ANO

Lukáš Gilányi, Laxus, pomoc pro uživatele drog:
Adopce na dálku i přes jejich častou kritiku svůj smysl určitě mají a rozhodně mohou pomoci. Jen je třeba vybrat dobře fungující a spolehlivou organizaci, která zajistí, aby se finance dostaly tam, kam mají a byly využity smysluplně. Osobně jsem se ale do žádné podobné akce dosud aktivně  nezapojil.
Verdikt: ANO

3:1 – Porotci se shodují, že pomoc dětem v rozvojových zemí je potřeba, ale jeden z nich neschvaluje adopci na dálku.