Martin Hosták, hokejový expert: Ani nevím, jaká je  tradiční myšlenka studentské oslavy jara. Současná verze se mi líbí, ale důležitější je, jestli se líbí studentům. A to je asi bez diskuzí. Jaro osobně neslavím, pro mě je to období největšího zápřahu v práci. V březnu a dubnu vrcholí česká extraliga a pak navazuje mistrovství světa. Rozhodně se na jaře nenudím.
Verdikt: NEVÍM

Lukáš Gilányi, Laxus, pomoc pro uživatele drog:
Nejsem si zcela jistý, zda současné Majálesy odpovídají původní tradici. Mám pocit, že se z nich prostě stal jeden z řady menších festivalů, ze kterých těží především pořadatelské agentury a ne studenti. Proto mě organizované oslavy nepřitahují a příchod jara slavím tričkem, krátkými kalhotami a zvýšenou frekvencí procházek a výletů.
Verdikt: NE

Ema Hubáčková, operní pěvkyně:
Dnešní majáles, jak ho známe,  se sice nepodobá studentské oslavě příchodu máje z Jiráskova románu Filosofská historie, ale tradice studentské oslavy jara určitě stále žije, a to spíše formou open air festivalů, tak jako u nás v Hradci Králové již posedmé.  Nechybí ani průvod, volba krále a další tradiční program. Tento rok je 
v Hradci velmi bohatý a zajímavý a  těší se z něj především má dcera se svými  spolužáky. Já osobně si jaro slavím trošku jinak než poslechem oblíbených kapel v parku.
Verdikt: ANO

Jiří Vlček, exšéf Okresního úřadu HK:
Na každé jaro se nesmírně těším. Majáles má historickou hodnotu spojenou s možností studentské recese, touhou po svobodě a má charakter opozičního projevu. Dnešní studenti nejsou již těmi, kteří tuto tradici vytvářeli, a proto i původní myšlenka se vytratila. Je nahrazována velkolepými oslavami, které já obecně nemám rád. Přesto všem přeji příjemnou zábavu ! Studenti by stále měli být nositeli nových politických názorů a na jejich transparentech si dovedu představit i konkrétní kritiku našich politiků.
Verdikt: NE

2:1 – Pouze jeden porotce si myslí, že tradice studentské oslavy stále žije, i když přiznává, že v odlišné formě než dříve.