Jaké to bylo stát se druhým nejkrásnějším mužem světa?
Celá soutěž pro mě byla velkým zážitkem. Poznal jsem tam obrovské množství lidí a podíval jsem se na úžasná místa.

Co je důležité mít, abyste mohl získat takové ocenění?
Chce to vtip, důležité je brát celou soutěž tak trošku s nadhledem a snažit se proniknou do kultury země, ve které soutěž bude. To hrozně pomůže. Rozhodně se neupínat na vítězství, spíš si to celé užít a potom na to v dobrém vzpomínat. Výsledky se dostaví sami.

V roce 2011 jste zvítězil v soutěži Muž roku a dozvěděl jste se, že pojedete do Bangkoku. Určitě to pro vás bylo velmi milé zjištění. Jaká byla vaše reakce?
Bylo to úplně úžasné. Pocity, když jsem zjistil, že jsem vyhrál, jsou nepopsatelné. Zaprvé jsem si oddechl, že mám celý večer za sebou, protože to bylo celé docela náročné. Také jsem byl moc rád, že mám možnost reprezentovat Českou republiku, když se mi to nepodařilo ve sportu.

Nebyl na soutěži problém s jazykovou bariérou? I když člověk umí třeba německy nebo anglicky a potom vycestuje do zahraničí, dělá mu někdy problém domluvit se. Jak to bylo u vás?
Anglicky mluvím, tak jsem s tím problém neměl. Samozřejmě v Bangkoku se zas tolik anglicky nemluví, ale lidé, kteří tam žijí, jsou úžasní. Jim stačí, že se usmějí a že se usmějete vy a už vědí, co chcete. Je to úžasný národ, který se s vámi domluví rukama nohama a zjistí přesně, co potřebujete a co chcete.

Na soutěži Mister International 2011 jste skončil až na druhém místě. Mrzelo vás to?
Samozřejmě. Druhé místo je také krásné, ale první je samozřejmě lepší. Občas přemýšlím, co by bylo, kdybych vyhrál. Myslím si, že tam ta možnost byla, ale Cesar Curti z Brazílie, který soutěž vyhrál, si  vítězství zasloužil.

Co všechno vám vítězství 
v soutěži Muž roku a potom
i v Bangkoku dalo?
Dalo mi to hrozně moc. Vždycky, když se ohlédnu zpátky, nikdy nelituji toho, že jsem se do soutěže dostal. Všechno bylo nakonec v můj prospěch. Začal jsem cestovat, nějakou dobu jsem byl v Brazílii, hodně točím. Je důležité si také uvědomit, že nezáleží jenom na tom, jestli vyhrajete, ale záleží na tom, jak se k tomu potom po soutěži postavíte. Jestli v tom budete chtít pokračovat. Samotné vítězství vás nikam neposune. Musíte na sobě pracovat.