S moderátorkou Ladou Klokočníkovou si povídal především o uplynulých olympijských hrách v Soči.

Mnozí se zlobí na naše hokejisty, kteří z letošní olympiády nepřivezli medaili, i když se to od nich očekávalo. Zlobíte se na ně i vy?
Nevím, jestli se to od nich očekávalo. Nemůžete se zlobit na sportovce, protože oni dělali, co mohli. Není to tak úplně, že bychom se na ně zlobili, i když samozřejmě nejsme rádi, jak dopadli. Musíme doufat, že to příště bude lepší. Zlobit se, to ne.

Vy jste komentoval na olympiádě všechna utkání. Které se vám komentovalo nejlépe?
Nejlépe se mi komentovalo asi utkání Rusko – Amerika ve skupině, protože to byl neuvěřitelný hokej, plná hala, úžasná atmosféra, nájezdy, prodloužení, ale ještě to nebyl takový nervák. Ve skupině měli všichni ještě možnost opravy, takže ten zápas se mi asi opravdu dělal nejlíp.

Komentování není rozhodně jednoduchá záležitost. Každý, kdo vysílá živě, se přesvědčil 
o tom, jak je to náročné na psychiku a tím spíš, když musíte používat všechny ty správné termíny a neudělat chybu. Jaké je to pro vás?
Byla to moje druhá olympiáda v pozici komentátora.  Komentátora dělám už třináct let a tak to už pro mě takový nervák není. Nicméně koncentrovat se na jeden zápas jakž takž jde, ale ve chvíli, kdy máte tři zápasy za den nebo nějaké to studio, tak je člověk už opravdu unavený a pak samozřejmě, jako každý jiný člověk, dělá chyby. Stejně jako  hráči, ale jejich chyby jsou víc vidět a naše zase slyšet, ale ne vždy si toho každý všimne.

Vy jste bývalý hokejista. Když se teď díváte na naše hokejisty, nemáte chuť skočit na led a trošku jim pomoct?
Musím říct, že už mě to přešlo, ale  dost dlouho  jsem tyto pocity měl.

Hodně se teď rozebírá český hokej a to jestli jsme neměli oproti jiným už příliš „seniorský" tým. Hodně se hovořilo o trenéru Hadamczikovi. Co vy na to jako odborník?
S věkem to až tak úplně nesouvisí. Je pravda, že my jsme měli starší tým, ale souvisí to s tím, že mladší hráči nemají ještě výkonnost a důvěru trenérů, aby si je tam vzali. Co se týče Aloise Hadamczika, ten nějaký tým vybral, nějak ho vedl a pochopitelně po neúspěchu vyhodnotil tu situaci, že je čas odejít a já si myslím, že je to rozumné řešení. Byl pod obrovským tlakem a přece jenom dvě velké akce, minulé mistrovství světa a teď olympijské hry, se nepovedly. Bylo to od něj rozumné rozhodnutí.