MARTIN HOSTÁK, trenér hokejistů Hradce:
Grilování přímo milujeme, na grilu i na naší severské pánvi, která se na oheň dává, připravujeme téměř všechno a letní počasí k tomu přímo nabádá. Specialitkou, kterou rádi děláme, mohou být plátky paprik pokapané olivovým olejem se zapečenou nivou – jako příloha k masu je tato pochoutka vynikající.

PAVEL BRADÍK, 
bývalý hejtman kraje:
Přímo grilování miluji. Nejen pro tu užasnou chuť grilovaných dobrot ale i proto, že pokrmy můžu připravovat pod širým nebem a za účasti všech, kdo se sejdou. Jeden příklad oblíbeného pokrmu – hovězí burger z masa od pana Plota, hrst bylinek ze zahrádky, sklenička Frankovky od pana Kořínka je kulinářský zážitek hodný Michelinské hvězdičky.

EMA HUBÁČKOVÁ
, operní pěvkyně:
Mé povolání mi neposkytuje mnoho volného času a tak pokud je grilování současně příležitostí k příjemnému posezení s rodinou a přáteli, tak jej uvítám a snažím se být u toho. Sama grilovat neumím a ani se o to nesnažím. V jídle jsem celkem střídmá 
a vybíravá a v této úpravě mám ráda kvalitního lososa 
a zeleninu.

LUKÁŠ GILÁNYI
, Laxus, pomoc pro uživatele drog:
Grilování je mou oblíbenou aktivitou a během letní sezóny si jej často užiji. Pochutnám si jak na mase, tak na grilované zelenině, které dávám v poslední době čím dál tím víc přednost. Nejraději ji mám jen lehce kořeněnou solí, pepřem a chilli, ale rád si jí připravím i bez koření. Tím hlavním požitkem, který s grilováním neodmyslitelně souvisí, je ovšem pohodová atmosféra.