Tomáš Vymetálek, architekt:
Vinohrad v Hradci – proč ne? Třeba na jižních terasách starého města by to bylo ideální, ale přiznejme si, je to spíše symbolický krok. Obávám se, že v Hradci není na pěstování révy zrovna ta správná půda. Jinak víno mám moc rád, baví mne to objevování různých chutí, vůní a příběhů kolem každého konkrétního vína. Navíc dobré víno se pak spojuje se skvělým jídlem a na závěr také s dobrou náladou, veselím a pak často také zpěvem. Přesně tak to vždy dopadne při návštěvě vinného sklípku u našich známých, kteří mají své vinařství na Jižní Moravě.

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Říká se, že víno je nápoj starců. Mohu to potvrdit. Mám rád dobré víno a tím nemám na mysli odrůdu ani barvu, natož ročník nebo původ. Pěstováni vína má svoji tradici, vhodnou lokalitu a zejména dlouholeté, přímo dědičné zkušenosti pěstitelů. Proto bych zvolil pro náš Královéhradecký region jinou prioritu než-li víno a s tím spojenou náročnou obnovu vinohradů.

Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Víno mám pochopitelně rád. Když má správnou teplotu, je pokud možno s vyšší cukernatostí a výraznějším aroma, tak si na něm pochutnám. To, že to musí být kvalitní víno a ne čůčo (to byla ovocná normalizační vína za zhruba 12 korun a pomáhala nám při studiu) je samozřejmost. No, portským také nepohrdnu. Nejsem původem Hradečák a tak nevím, jestli zde vinohrady byly tradicí. Ale vinohrad obecně je krásný, zeleň je taky fajn a tak nevidím důvod, proč by v Hradci nemohl být. Sázejte (vinohrady)!

Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Víno patří mezi mé oblíbené „nápoje". Díky své pestrosti druhů si člověk vždy vybere a uspokojí své chuťové buňky.  Právě díky různorodosti nemám vyhraněný druh, v létě je to bílé, 
v zimě zase červené. Sladké střídá trpké. A vinohrad v Hradci?  Proč ne? Určitě by to potěšilo nemalou řádku lidí a Hradec by to obohatilo 
o další nevšední  zajímavost.