Dovoluji si reagovat na rubriku ČTENÁŘ - REPORTÉR ze dne 11. června 2008, kde do hodnocení "kostlivců ve skříni salonu republiky" byl zařazen i objekt kulturního střediska Médium na Moravském Předměstí (klasické "papírové" vydání novin, pozn. redakce).

V žádném případě nechci brát názor pisatelce Lence, jen chci vyjádřit nesouhlas s hodnocením objektu. Je pochopitelné, že není žádnou architektonickou perlou salonu republiky, jelikož je nositelem typických znaků architektury doby, kdy byl postaven. Zásadně ale nesouhlasím, že by alespoň některým obyvatelům sídliště "nepřirostl k srdci".

Objekt provozuje společně s dalšími osmi provozy Hradecká kulturní a vzdělávací společnost a s velkým úsilím se ho snaží udržet v provozuschopném technickém stavu. Na jeho zásadní rekonstrukci zatím nejsou zdroje financování, které by se v současných cenách pohybovaly v řádech desítek milionů korun a přiznejme si, že tento provoz nikdy nebude mít takové priority jako třeba Klicperovo divadlo nebo Filharmonie.

Přesto se v uplynulých letech podařilo některé části objektu modernizovat a zlepšit prostředí pro jeho návštěvníky.

Jsou to třeba nové přístupové komunikace, nová sociální zařízení a provoz posilovny, si troufám tvrdit, patří k těm nejmodernějším ve městě.

Objekt Média poskytuje základní služby občanské vybavenosti a vedle zmíněného sálu, učeben a salonků zde má svůj provoz posilovna, pobočka Městské knihovny, občanské sdružení Žirafa, které poskytuje služby maminkám s dětmi a autoškola. Objekt v týdnu navštíví přes jeden tisíc návštěvníků a ne jeden obyvatel sídliště jistě vzpomene, jak právě sem chodil do nějakého hudebního kurzu, nebo prožil příjemný večer na kulturním programu, byl rád, že nemusí až do centra města pro dobrou knihu nebo že shodil nějaké to kilo v posilovně.
Médium sice není perlou salonu republiky, ale rozhodně není žádným kostlivcem a pevně věřím, že mnohým hradečákům k srdci přirostlo.

Miroslav Franc,
ředitel,
Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s.r.o.