Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Jestli mám mluvit pouze za sebe, tak jsem zatím neměla to štěstí, že by se mě naše státní svátky týkaly nějak blíže týkaly. Z toho důvodu by  mi to bylo nejspíš  jedno. Ale kdybych měla o variantě, že by se stal Velký pátek státním svátkem hlasovat, tak jsem určitě pro! Myslím si totiž, že každý volný den navíc každý uvítá. A když z toho vyjde prodloužený velikonoční víkend, tak je parádní kombinace na světě!

Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Kdo by neuvítal další státní svátek? Ale my ve školství to už máme vyřešené velikonočními prázdninami, které zavedl ani nevím který ze školských ministrů. Víte, že jsme jich od revoluce měli 17? To by nám všichni měli závidět. Tolik ministrů! Jasný důkaz toho, jak si stát váží tohoto rezortu, jak si váží vzdělání. Než si naší ministři zvyknou, kde mají kancelář, už je nalezen schopnější. A má rok a půl na to, aby, aby školství zachránil. Nebo – spíš zmršil!

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Seniorovi se na tuto otázku velmi obtížně odpovídá. Má totiž „sváteční volno" celoročně. Z pohledu té mladší generace se  ke státnímu svátku na Velký pátek přikláním. Vede mne k tomu řada různých  důvodů, které zde pro nedostatek místa  nebudu dále rozvádět.

Tomáš Vymetálek, architekt:
Česko má celkem dvanáct státních svátků, zatímco třeba Němci nebo Slováci jich mají patnáct, naopak Poláci jedenáct a Holanďané dokonce jen devět. Na Velký pátek si u nás stejně většina lidí bere volno, děti mají školní prázdniny, tak si myslím, že bychom ještě jeden státní svátek určitě snesli.