Martin Hosták, hokejový expert:
To opravdu nevím. Bylo by asi hodně těžké vyčíslit a prokázat ztrátu vzniklou z důvodu oprav, zejména teď, kdy rozhodně není konjunktura. My v opravovaném centru využíváme oblíbené krámky úplně stejně jako před začátkem rekonstrukce, ale za ostatní zákazníky si mluvit netroufám. Třeba to skutečně někoho od nákupů odradí, těžko říct.
Verdikt: NEVÍM

Jiří Vlček, exšéf Okresního úřadu HK:
Na první pohled se zdá, že ano. Ale podobnou svízelnou situaci zažilo a zažívá mnoho dalších subjektů (benzinové pumpy, motoresty), není tedy možné již ze zákona platit všem náhradu škod. Po skončení rekonstrukce budou v těchto místech nové,  hezčí i navštěvovanější prostory a obchody se zase rozjedou naplno, ke spokojenosti obchodníků i zákazníků.
Verdikt: NE

Ema Hubáčková, operní pěvkyně:
Dočetla jsem se, že absence hromadné dopravy na ulicích Dukelská a S. K. Neumana  místním obchodníkům  ponížila tržby až o 40%. Pokud vím, tak zveřejněné termíny ukončení oprav byly pouze příslibem a zdržení způsobilo počasí  či  nečekané  nálezy pod povrchem. Chápu, že se  to obchodníkům nelíbí, ale nárok na odškodné by se mi v tomto případě nezdál oprávněný.
Verdikt: NE

Lukáš Gilányi, Laxus, pomoc pro uživatele drog:
Přiznám se, že nemám představu, o kolik peněz obchodníci zasažení rekonstrukcí přijdou. Pokud se stavba zbytečně protáhla zaviněním města nebo firmy, asi by se o nějakém odškodném uvažovat dalo. Nevím ovšem, na základě jakého klíče to posoudit. Proto doufám, že po skončení prací stoupnou tržby výš, než tomu bylo dříve.
Verdikt: NEVÍM

2:2 – Tentokrát ne nerozhodně, ale dvakrát porotci nevědí, čímž se jazýček vah naklání spíše k negativnímu verdiktu.