Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Rozhodně bych knihovně popřál další roky úspěšného působení a hodně čtenářů a návštěvníků. Proč? Protože knihovny pokládám za velmi důležité. Dokážou totiž zprostředkovat a umožnit  kontakt s knížkou i těm, kteří do jejich nákupu nemohou nebo nechtějí dávat prostředky. Navíc jejich nabídky opravdu svojí rozmanitostí přesahují rozměry domácích knihoven.  A knížky se dnes čtou čím dál méně, je to ostatně vidět na úrovni vyjadřování národa. Vždyť někteří už umí vyplodit myšlenku jen v SMS či PC češtině! A ještě gramaticky špatně.

Tomáš Vymetálek, architekt:
V době svých studií, kdy jsem navštěvoval knihovny nejčastěji, tak ještě neexistoval internet. Chodili jsme do městské knihovny v Praze a do naší malé fakultní knihovny, což bylo jediné místo, kde se těsně po sametové revoluci daly půjčit jinak nedostupné zahraniční architektonické časopisy. Trávili jsme tam veškerý náš čas a hltali jsme všechno, co nám přišlo pod ruku. Žádné mobily, klikání ani blikající tablety, jen vůně křídového papíru, soustředěné ticho a krásné fotky elegantních budov. Přeji hradecké knihovně k jejímu výročí, aby byla i nadále příjemným místem, kde se člověk potkává s tištěným médiem, protože toho digitálního máme všichni kolem sebe tuny.

Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Já bych té naší knihovně popřála stále více a více nadšených čtenářů, posluchačů a vůbec návštěvníků. Sama si tam moc ráda chodím půjčovat knihy a nikdy neodejdu jen s jedinou. Má to tam své kouzlo a doufám, že se knihovna bude dál plnit zajímavými tituly a novými autory, se kterými poroste do krásy a oslaví další zajímavá jubilea.

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Knihovny obecně přebírají i funkci školy. Je možné tam najít nejen pomoc při vzdělávání, ale i knihy pro zábavu. Představují také vhodné společenské prostředí. Osobně jsem velmi často a rád navštěvoval tehdy nově postavené a moderně vybavené vědeckotechnické knihovny a jejich studovny v Bratislavě, v místě mého studia . Městskou knihovnu v Hradci Králové bohužel málo znám. K jejímu výročí přeji hodně spokojených čtenářů  a dostatek požadovaných svazků pro jejich uspokojení.