Lukýš Gilányi, Laxus, pomoc pro uživatele drog
:
Myslím si, že Václav Klaus měl udělit milost konkrétním osobám nebo vyhlásit amnestii menšího rozsahu. Takhle bohužel pomůže i těm, kteří měli trest podle mého názoru vykonat v plné výši. Mám na mysli zejména ty, kteří si myslí, že se jich zákony netýkají – třeba bezohledné řidiče, osoby úmyslně zdržující soudní řízení a další. Argument, že se uleví věznicím, je krátkozraký. Nebude to trvat dlouho a řada z nich tam skončí znovu.
Verdikt: Ne

Martin Hosták, hokejový expert:
Souhlasím s amnestií, tak jak ji vyhlásil pan prezident Klaus. Můžeme sice diskutovat o případech, kde to není až tak na místě (třeba vytunelovaný H-systém, kde věřitelé definitivně ztratí šanci získat aspoň část peněz zpět), ale asi není v lidských silách, věnovat se jednotlivým případům individuálně. Spíše mi vadí amnestie z důvodu dlouhého soudního procesu, myslím si, že ve většině případů mohly být soudy rychlejší.
Verdikt: Ano

Ema Hubáčková, operní pěvkyně:
Prezident nevyhlásil amnestii v roce 2003 při svém nástupu do funkce, využil svého práva  udělení milosti daného mu ústavou až při svém odchodu z funkce. Podle mne je tato velmi rozsáhlá  amnestie  kontroverzním  krokem,  který vyvolal mezi veřejností zcela oprávněnou diskusi. Možná by stálo za úvahu,  zda má mít tento typ  plošné  amnestie, který podle mého názoru přinese více bolesti než radosti,vůbec místo v našem právním řádu.
Verdikt: Ne

Pavel Bradík, bývalý hejtman kraje:
Poněvadž je to dlouholetá tradice poskytovat amnestii při význačných státních výročích vůbec se nedivím, že tuto tradici použil i pan prezident.  Souhlasím s jeho krokem především z toho důvodu,  že amnestii udělil především u delikventů, kteří spáchali méně závažné trestní činy, nevztahuje se na recidivisty a  na závažné kriminální činy.  Samozřejmě u plošně organizovaných akcí může dojít k jednotlivým případům, které budou veřejností vnímány negativně.
Verdikt: Ano

Víkendová porota Hradeckého deníku tentokrát nerozhodla jednoznačně. Dva pro a dva proti. Hlasování skončilo remízou.