Ema Hubáčková, 
operní pěvkyně:
Dovolená, to je radost, svoboda, relaxace. Pro každého však jiným způsobem. S mojí maminkou jsem trávila pravidelně každý rok několik měsíců 
u moře.  Neobejdu se dnes bez večerního mořského vánku a vůně Středozemního moře a nenahradí mi ji ani naše rybníky v Jižních Čechách, kam jsme jezdívaly často za rodinou.  Vyměnila jsem je za Španělsko,  a  už se opět nesmírně těším. Krásných dovolenkových vzpomínek a zážitků mám mnoho. Ale na ten nejlepší si ještě počkám.

Pavel Bradík, bývalý hejtman kraje:
Cestování bylo mou touhou vždy, bohužel čas mládí jsem strávil v režimu, který mu příliš nakloněn nebyl. Myslím, že cestování je především touha být svobodný a nezávislý. Ta samozřejmě s léty slábne, i když si myslím, že lze cestovat až do smrti s jednou podmínkou. Člověk musí být schopen stále žasnout. Nyní s přibývajícími lety spíše převládá touha být ve dnech volna s těmi, které mám rád, a na tom místě již příliš nezáleží. Letos  budu trávit dovolenou v Česku na své milované zahrádce.

Martin Hosták, trenér hokejistů Hradce:
S rodinou jezdíme většinou do zahraničí, jsme takoví objevitelé – rozhodně nezůstáváme na jednom místě. Půjčíme si auto a procestujeme místo, kam jsme se vydali. Letos se chystáme do Irska, těšíme se, jak prozkoumáme celý ostrov. Vraceli jsme se i na místa, kde jsem působil. Ve Švédsku jsme byli dvakrát, ve Spojených státech jednou. Ale ve Philadelphii, kde jsem hrál, jsme strávili jeden den, jinak jsme cestovali. Máme projetá obě pobřeží USA – východní i západní.

Lukáš Gilányi, Laxus, pomoc pro uživatele drog:

Obě varianty, tuzemsko i zahraničí, mají samozřejmě svá pro i proti. Já osobně trávím posledních pár let dovolenou v Krkonoších, které jsem si zamiloval, a do zahraničí mě aktuálně vlastně ani nic netáhne.  Na horách je krásně, mimo sezonu je tam klid, relativně málo lidí, daleký výhled, při kterém spolehlivě zapomenu na to, co se děje dole, a dokonale si tak odpočinu. Letos jsem tam byl ještě na zbytcích sněhu a v létě se do Krkonoš minimálně na týden opět chystám.