Pavel Bradík, bývalý hejtman kraje:
No určitě! A doporučuji všem mužům, aby tomu uvěřili také –  představte si ten krásný svět, plný nádherných rozkvetlých žen. Je přece krásné věřit pohádkám. A tento zvyk dodržuji obzvláště rád, protože mít doma krásnou ženu je příjemné. Navíc v ní nalézt spolehlivého chápajícího partnera je přece nade vše poklady světa. A tak  líbám pravidelně každý rok pod naší nádhernou třešní svou ženu. A představte si, že to funguje, neboť jsme spolu již třicet let a moje žena je pořád rozkvetlá – alespoň v mých očích. Takže pánové, blíží se to …

Ivan Šenk, kastelán Hrádku u Nechanic:
S líbáním to s mojí paní již nikterak nepřeháníme. Příležitosti se v našem věku poněkud vytrácejí – zůstávají takové ty polibky narozeninové, svátkové, odjezdové, příjezdové a třeba i na usmířenou…  Ale tento polibek, prvomájový, ten si moje paní nenechá ujít a již mi ho nezapomněla připomenout. Kolem zámku třešně nejsou, tak jsem moji paní dlouhá léta „odbýval" pod višní (je to příbuzný druh přece!), ale co se po bývalé višňovce prohání golfisté, tak to mám složitější a musíme za nějakou třešní popojet autem. A účinek? Hlavně, že jsme zdraví!

Ema Hubáčková, operní pěvkyně:
Prvomájový polibek pod rozkvetlým stromem je naše milá tradice. Květen je jeden z nejkrásnějších měsíců v roce a k jaru láska patří. První květnový den vnímáme doma slavnostně, trávíme čas společně 
a tuto tradici stejně jako řadu dalších rádi dodržujeme. Políbení na prvního května bychom si určitě nenechali ujít. Ovšem žádná dívka a žena neuschne, když se tak nestane. Všechny jsou krásné a měly by mít první máj každý den.

Lukáš Gilányi, Laxus, pomoc pro uživatele drog
:
Jako s naprostou většinou ostatních tradic, které se 
u nás v průběhu roku objevují, ani s touto nemám žádné bohaté zkušenosti. Ženu, která by uschla, protože nebyla 1. května políbena, jsem ještě nepotkal. A co se týká zajímavých momentů souvisejících s tímto datem, tak mě napadá snad jen alergická reakce způsobená počátkem pylové sezony. Ta u mě funguje s železnou pravidelností.