S moderátorkou Ladou Klokočníkovou si povídali o hudbě, koncertování i publiku.

Kytara je skvost, o který se musí pečovat. Jak je to u vás kytarou?
Miloš Dvořáček: Moji oblíbenou kytaru jsem si koupil v Rakousku už před spoustou let, v roce 1978. Původně stála asi 3800 šilinků. V té době byl šilink přibližně za dvě  koruny. Po slevách mě ale vyšla jen na 2600.

Kde jste se dali vy dva dohromady?
Miloš Dvořáček: V Jaroměři v ZUŠ. Volala mi jedna kamarádka, že shánějí někoho do ZUŠ, aby tam učil hru na kytaru. Dlouho jsem sháněl a nakonec jsem zavolal mému žákovi Rosťovi Coufalovi, jestli by o někom nevěděl. Ten mě ale přemluvil, abych tam na pár dní provizorně nastoupil, a nakonec jsem tam nastoupil na plný úvazek. Moje první setkání s Davidem bylo při představování a on řekl: Já jsem David Fiedler, Náchod. Já jsem mu na to řekl, že jsem znal v Náchodě nějakého Fiedlera, kterému  říkali Fíďa. Hrál na basovou kytaru a byl to vynikající muzikant. A on mi na to odpověděl: To je můj děda.  Tam jsem pochopil, že to všechno jde přes generaci.

Kdy jste zjistil, že je David velký talent?
Miloš Dvořáček: Hned. Sedli jsme si, já jsem začal něco hrát, on do toho začal něco brnkat, pak mi něco zahrál a bylo to jasné. David byl konečně kytarista, na kterého čekám celý život.

Miloše Dvořáčka neznáme jinak než dobře naladěného. Kde čerpáte radost ze života?
Miloš Dvořáček: Pamatuji si ještě staré časy a tam bylo jedno takové krásné heslo Kdo chce zapalovat, musí sám hořet. I když v současné době se musí všem těm věcem dávat jiný smysl.

Zažil jste Miloše Dvořáčka někdy naštvaného? Nakazil jste se od něho tím jeho optimismem?
David Fiedler: Úplně výjimečně, to už musí být. Samozřejmě nejde být v jeho přítomnosti a nenakazit se jeho radostí ze života. O Milošovi někdy říkám, že je hyperaktivní extrovert.

Co všechno vás v nejbližší době čeká?
Miloš Dvořáček: Rozhodně ještě nechci  končit a pak někde v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy. Konečně mi osud přihrál Davida a můžeme společně rozjet nové projekty. Prioritou je pro mě  vystupování z Wabi Daňkem, ale chtěl bych začít pracovat i na svých věcech.
David Fiedler: Na práci s Milošem se hrozně těším. Má spoustu krásných věcí, které se mi moc líbí. Krásné texty, propracovanou muziku.