Firma Petrof byla v Hradci Králové založena už v roce 1864. Přežila spoustu kritických okamžiků, ať už to byly světové války, hospodářská krize, znárodnění atd., a v letošním roce oslaví 150. výročí. Budete oslavovat celý rok a připravili jste
i nějaký mimořádný nástroj, se kterým byste se chtěli představit?
S oslavami jsme už začali v loňském roce ve Filharmonii v Hradci Králové, kde mohli posluchači slyšet koncert Dua Petrof a naše nové klavíry – úplně novou značku Antonín Petrof. V těchto měsících běží v Praze už druhý ročník velice pěkné soutěže, který se jmenuje Pianista roku, a má podtext Vraťme hudbu mezi lidi. V loňském roce jsme také otevřeli Muzeum Petrof, kde jsme chtěli ukázat různé hudební nástroje a přiblížit lidem příběh a historii naší rodiny.

V posledních letech převzaly ve firmě Petrof pomyslné „žezlo" 
z velké části ženy. Je to tak?
Ženy se na vedení podílejí posledních čtrnáct let, ale už zakladatel firmy, můj prapradědeček Antonín Petrof, si k ruce jako prokuristu vzal svoji ženu. Samozřejmě nám stále s firmou pomáhá náš tatínek, který je bývalým ředitelem továrny.

Jaké osobnosti hrají na nástrojích značky Petrof?
Náš nástroj si v Londýně koupil Paul Mc Cartney 
a hraje na něj i australský pianista David Helfgott, jehož pohnutý život se stal předlohou filmu Záře.

Je sympatické, že jste Hradci věrní…
V Hradci Králové jsem se narodila a prožila jsem tu vlastně celý svůj život, i celá naše rodina je tu silně zakořeněná a žije tu už více než 200 let. Jsme patrioti a na druhou stranu je tu spousta velice šikovných lidí, kteří umějí to, co umějí, tak proč bychom měli hledat v jiných městech?

Jak často se sejde celá vaše rodina? A mluvíte stále o práci?
Je pravda, že se hodně se potkáváme u těch pracovních věcí, dcera se často zlobila, že se neumíme s babičkou a dědou bavit o ničem jiném, ale teď už nám také pomáhá jako brigádnice, takže je to nakažlivé. Snažíme se oprostit od práce,  rádi společně jezdíme lyžovat nebo na dovolenou.

Co všechno vás letos čeká?
V březnu proběhne velký mezinárodní veletrh hudebních nástrojů, kde budeme prezentovat úplně nové modely připravené k našemu výročí.