Fotbalový reprezentant Václav Pilař byl ve čtvrtek hostem on–line rozhovoru Deníku. Okolo třiadvacetiletého hráče bylo na podzim pořádně rušno.

Po letním přesunu z Hradce Králové na hostování do Plzně a skvělých výkonech v Lize mistrů i české reprezentaci, které gólem v baráži proti Černé Hoře výrazně pomohl k postupu na mistrovství Evropy, se o něj intenzivně začal zajímat německý Wolfsburg.

Pilař s bundesligovým klubem podepsal dohodu o podmínkách budoucí smlouvy, v nejbližších dnech by mělo dojít k definitivnímu rozuzlení zamotané situace.

On-line rozhovor

Dobrý den Václave, přeju vám hodně úspěchů. Jak se s odstupem času díváte na vaši oslavu postupu na ME a rozstříhané obleky? (Jaromír S.)
Euforie, co víc k tomu říct… Já jsem za to nemohl.

Zdar Václave, jde srovnat fanoušky Hradce a Plzně? Venkovní zápasy ovládáme zcela jednoznačně. Jak na nás vzpomínáš? Když by ti zbyl čas, odvážil by ses zajít na chvilku k nám do kotle? (Pavel)
Všech fanoušků si nesmírně vážím a moc jim děkuji za podporu.

Ahoj Vašku, blahopřeju k úspěchům. Určitě o vás mají zájem i holky. Už jste narazil na takzvané zlatokopky? (Míla)
Už jsem na ně narazil, ale mám o nich svůj názor!

Václave, kdyby ti někdo před rokem řekl, že budeš hrát Ligu mistrů na věhlasných stadionech proti nejlepším hráčům, co bys mu odpověděl? Přeji tobě i rodině zejména pevné zdraví a radost na zeleném trávníku i mimo něj. (Lubomír Douděra)
Odpověděl bych mu, že je to jen sen a asi bych se smál.

Ahoj Vendíku! Mám k tobě dotaz. Kdybys měl možnost přibalit si do sportovního vaku při cestě do Wolfsburgu jednoho hradeckého „votroka“, kdo by to byl? ( A nemohl bys přibalit i mne?) (Katuška)
Tebe neznám, ale pobavila jsi mě… :) Vezmu si hlavně kopačky.

Vzal byste nabídku pražské Sparty? Je známo, že máte radši spíše Slavii… (Pepa Chovanec)
Ne, mám radši Slavii. :)

Ahoj Vašku, gratuluji k obrovskému úspěchu, co se ti za poslední rok všechno povedlo. Chtěl jsem se zeptat, jestli tě uvidíme na vánočním turnaji Texim těsnění cup, v úterý 27. prosince v hale na Slavii? Díky. (Libor Pytlík)
Děkuji za podporu. Na turnaji se možná jako host objevím, pokud mi to čas dovolí.

Rád bych věděl, jestli o sobě rád čteš, třeba i na fanouškovských diskusích. Přeju ti další úspěchy a hlavně ti přeju, aby ses někde nezakopal, jako se to stalo jiným talentům. (Honza)
Do kotle klidně můžu přijít, ale především asi navštívím bývalé spoluhráče. O sobě prakticky nic nečtu, jenom když mi to někdo ukáže, hlavně doma.

Václave, na kterého trenéra a spoluhráče z mládežnických roků vzpomínáš nejraději a kdo z trenérů ti nejvíce v tvé kariéře pomohl? (Vladimír Blažej)
Vzpomínám na všechny trenéry, každý z nich mi něco dal, ať už v RMSK Cidlina, tak v FC Hradec Králové. Spoluhráčů, na které vzpomínám, je tolik, že bych tady byl ještě hodně dlouho… :)

Prý se chystáte 21. prosince do ZŠ V.K. Klicpery Nový Bydžov. Jak vzpomínáte na školní léta? Byl jste vzorný žák? Jaké jste měl známky a kdo byl váš nejoblíbenější učitel? A zahrajete si v Bydžově s kluky třeba i fotbal? (Karel)
Když to vyjde, tak se tam ukážu. Na školní léta moc rád vzpomínám. Jestli jsem byl vzorný žák? To vám nezaručím. :) Známky jsem měl dobré. S učiteli jsem problémy neměl. A fotbal si zahraji samozřejmě rád.

Jakého soupeře byste si přál v Evropské lize? (Jana Morávková)
Zajímavé by určitě byly týmy Manchesteru United a Manchesteru City.

Jaký vliv na vaši kariéru měly podle vás roky strávené v RMSK Cidlina? (Jan Valenta)
Samozřejmě dobrý, hrál jsem tam až do žáků. V kategorii starších žáků jsme hráli ligu. Byl jsem skoro doma, takže dojíždění bylo snadné. Navíc jsem do Bydžova chodil do školy.

Ahoj Vašku. Jak vzpomínáš na působení v Novém Bydžově? Měl jsi někdy problém s trenéry, kteří ti nevěřili kvůli tvé výšce? Například pan Blažej či Košátko jsou pověstní tím, že dávají přednost vysokým hráčům. (Josef)
Problémy jsem měl, občas mi to někteří trenéři dávali „sežrat“. Teď aspoň vidíte (Messi), že na výšce nezáleží. Na RMSK Cidlina samozřejmě vzpomínám v dobrém. Jinak trenér Blažej mě nikdy nevedl.

Do jakého týmu bude přestup? (Dominik Wojcik)
Nevím, jak to všechno dopadne.

Vendo, umíte si představit, že byste se dne 18. 2. 2012 na libereckém trávníku objevil v dresu hradeckých „votroků“? (Fanynka Maruška)
Uměl bych si to představit, ale nevím, jestli je to vůbec reálné. Klukům budu přát, ať se jim daří.

Vím, že váš tatínek i dědeček jsou výborní muzikanti. Co vy a muzika? (Karel – muzikant)
Ano, vím, doma to poslouchám. :) Jinak mám muziku rád.

Václave, uveďte, prosím vás na pravou míru věc, která se týká vašeho přestupu. Podle tisku jste jednou podepsal smlouvu v Německu a podruhé ne? Jinak vám přeji, aby vám všechno vyšlo. Fandím vám. (Josef Fiedler)
Podepsal jsem dohodu o podmínkách budoucí smlouvy. Děkuji za podporu!

Kdo z reprezentace ti nejvíce sedl? (lvíček)
Když to vezmu z pohledu baráže, tak jsme hráli jako tým. Myslím, že i bylo vidět, že jsme si vyhověli. Na mé straně se často pohybovali Kadlec, Jiráček a Rosa.

Vendo, jsi stále v kontaktu s bývalými spoluhráči z Hradce? Kdo ti nejvíc v Plzni chybí? (votrok)
Ano, jsem v kontaktu. V Hradci jsem zažil dobrou partu, která je i teď v Plzni. Do Hradce občas zavítám a teď ve volnu často.

Vašku, měl jsi ještě jiné nabídky než jen z Wolfsburgu? Děkuji za odpověď. Tvůj Fanklub z Chlumce nad Cidlinou. (Lukáš H.)
Ano, měl jsem řadu nabídek, například z Itálie, Nizozemska, Německa. Jinak fotbalistům Chlumce samozřejmě fandím. V Chlumci mám hodně kamarádů a teď tam hraje i brácha.

Když kluk z vesnice se stane celebritou, jaké to je? Poznávají vás teď lidé na ulici a žádají o podpis nebo o společnou fotku? (Maldini)
Zase tolik nepřehánějte. :) Lidé mě poznávají a já jim rád autogram nebo fotku dám.

Změnil se tvůj život za poslední půlrok? (george)
Především bych chtěl říct, že tento půlrok byl snový. Mám spoustu zážitků, ať už v Lize mistrů nebo v reprezentaci. Alespoň je vidět, co vše se může za půl roku stát.

Do Wolfsburgu s Rosickým a Jiráčkem, jak by se ti to zamlouvalo? (pepa z depa)
Určitě by se mi to zamlouvalo. Oba kluci jsou super.

Co jste řekl Petrželovi, když vám v Barceloně „vyfoukl“ dres Messiho? (Martin)
Ono to úplně tak nebylo, jak se psalo. Dres Messiho mám a dokonce dva, takže jsem spokojený.

S kterým hráčem Plzně se nejvíce kamarádíte? (zvědavec)
V Plzni je celkově dobrá parta. Za půl roku jsem se s chlapci hodně skamarádil. Nejvíce času jsem trávil jak na pokoji, tak ve volném čase s Jakubem Horou. Mám samozřejmě v oblibě i další hráče. Ještě jednou opakuji, že jsou tam super hráči. Ještě prozradím, že mým sousedem v kabině je Horvi.

Sledujete úspěšné počínání převýšovských fotbalistů v divizi? Byl jste se na některém zápase podívat? (neznámý z Převýšova)
O výsledky se samozřejmě zajímám. Na některých zápasech jsem se byl podívat.

Pilka, na kterém stadionu se ti hrálo lépe? Na Nou Campu nebo San Siru? (trouba)
Lepší to bylo asi na Nou Campu. Vzhledem k tomu, že na Barcelonu jsem doposud koukal jenom v televizi. Vidět stadion, hráče, zázemí klubu je k nezaplacení. Na San Siru se mi ale také líbilo.

Máš rád florbal? (Mika Kohonen)
Mám. Když je volno, tak si ho rád zahraju. Kdy dáme nějaký zápas?

Vašku, prozraď nám nějakou perličku s Pavlem Horváthem? (Messi)
To bych tady byl dlouho… Jeho v kabině nemít, tak by tam taková legrace určitě nebyla. Hned první den si mě vzal stranou.

Nepřipadají vám ty „šachy“ kolem vás trapné? Proč se vás tedy Hradec zbavoval a dával vás k dispozici jinam? (Marková)
Trapné. Proč?

Ahoj Vašku, budeš se jezdit koukat na zápasy FC HK? A přijeď někdy na A–třídu do Předměřic až tam bude hrát Chlumec, za který hraje tvůj brácha… (Lampa)
Na Hradec určitě rád jezdím, samozřejmě, když mi to čas dovolí. Na bráchu se jezdím dívat také pořád, tak snad i do Předměřic někdy zavítám.

Dobrý den Václave, jak vidíte šance českého fotbalu na ME v Polsku a na Ukrajině ? Děkuji. (Petr Nechanický)
Šance vidíme dobré a já hlavně věřím, že se nám podaří postoupit, i když to nebude vůbec jednoduché.

Zdravím. Mám menší psychologický test osobnosti: vyberte prosím vždy jeden pojem z dvojice, který upřednostňujete: Vinnetou x Old Shatterhand, Černý kůň x Podvobraz, Havel x Klaus, Podhajský x Čech, Giovanni Sartori x Jirka Lindr, Sókratés x Jirka Šlégr, Wolfsburg x Barcelona. Jo a přeju svobodné rozhodování o budoucím působišti bez tlaku okolí. (Dlouhé Bidlo)
Když musím, tak dobrá. :) Vinnetou, oba, oba, oba, Lindr, Šlégr, oba. Jinak díky!

Ať se ti daří a vyhýbají zranění. Kdo je tvůj fotbalový vzor ? Necháš si poradit od táty? Až půjdeš třeba z Wolfsburgu dál, zvolíš radši Real nebo Barcu? (Jiří Hubáček)
Děkuji vám. Fotbalový vzor je Messi. Zvolil bych samozřejmě Barcelonu.

Jak ti Venoušku chutná jídlo, které teď papáš v Plzni? (Karel von Hradec)
V Plzni vaří dobře jako tady v Hradci. Máme často společné obědy, a když ne, tak si zajdu do města nebo na Spilku.

Přestup Wolfsburg, zatím nic nového

V otázce možného přestupu fotbalisty Václava Pilaře do německého Wolfsburgu zatím k výraznému posunu nedošlo.

„Stále jednáme,“ řekl včera Richard Jukl, generální ředitel FC Hradec Králové.

Východočeský klub má s třiadvacetiletým fotbalistou smlouvu do června 2013, jenže Pilař musí do 30. června příštího roku hostovat ve Viktorii Plzeň.

Zainteresované kluby už spolu vedly jednání, zatím však bez výsledku.

„Wolfsburg deklaroval svůj zájem získat Vaška Pilaře už v zimě. Nyní záleží na rozhodnutí Plzně, zda hráče a případně za jakých podmínek uvolní,“ uvedl Jukl.

Bundesligový klub za českého reprezentanta nabídl částku převyšující 40 milionů korun. „I cena je samozřejmě předmětem jednání,“ doplnil šéf „votroků“. Časově zatím nelze říci, kdy by mohla být jednání uzavřena. „V této věci opravdu nedovedu předbíhat,“ dodal Richard Jukl. (jt)
Kompletní znění čtvrtečního on-line rozhovoru s Václavem Pilařem najdete zde.