Martin Hosták, hokejový expert:
Myslím si, že časem bude parkovací dům vytížen. Osobně kolo zaparkuji ve městě snáz než auto a vzhledem ke krádežím tuto formu zabezpečení vítám. Jen nevím, zda je to evropský unikát – možná technicky. Takové domy jsem už totiž  viděl v Holandsku.
Verdikt: ANO

Lukáš Gilányi, Laxus, pomoc pro uživatele drog:
Vzhledem k množství hradeckých cyklistů věřím, že parkovací dům své využití najde. Jelikož však leží mimo mé obvyklé trasy, kolo v něm parkovat nebudu. Mé zkušenosti s uzamčením kola ve městě jsou prozatím pozitivní – vždy jsem jej našel na svém místě.
Verdikt: ANO

Jiří Vlček, exšéf  Okresního úřadu HK:
Parkovacímu domu fandím. Můj obdiv patří nápadu iniciátora stavby pana Rudolfa Bernarta a jeho úsilí, s jakým ji za pomoci města realizoval. Jen více takových nápadů!  Kvůli častým krádežím kol 
v našem městě, bude jistě velkým přínosem. Vhodná je i lokalita stavby a její atraktivnost. Věřím, že  podobných staveb v našem městě ještě přibude.
Verdikt: ANO

Ema Hubáčková, operní pěvkyně:
Když byla dcera menší, pořídily jsem si drahá kola s výbavou. Postupně nám byla obě
v Hradci i přes dobré zajištění ukradena. Přestože na kole už dávno nejezdíme, považuji královéhradecký cyklodům za velmi pěkný nápad dotažený do konce,  který cyklistům usnadní život. Vzhledem k vysokému počtu cyklistů by těchto bezpečných parkovacích domů mohlo být i několik.
Verdikt: ANO

Výsledek hlasování 4:0. Porota se opět shodla. Parkovací dům na kola podle ní budou cyklisté využívat.