Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Přiznám se k tomu, že nákupy nejsou mým koníčkem, spíše naopak. Pokud to, co potřebuji, nevyberu hned, tak  z obchodu odcházím. Těmto těžkostem trochu napomáhá internet, ale jeho prostřednictvím nelze koupit všechno. Jsem rád, že v tomto směru mne zastupuje manželka. Předvánoční nákupní šílenství vůbec neprožívám, jde mimo. Dárky, které si u nás dáváme, nelze koupit! Přál bych si, aby starosti s nakupováním, hlavně dárků, nám všem hodně dlouho zůstaly.

Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Vánoční dárky se mne osobně moc netýkají, díky bohu se o ně zpravidla postará manželka. Přes internet jsem některé dárky v minulosti i nakupoval, ale takové, které jsem v kamenných obchodech nesehnal. Není totiž nad to, aby člověk kupovanou věc viděl v reálu, osahal si ji a také pořádně prohlédl. A oblečení nebo obuv přes internet? V dnešním zmatení velikostí to je skoro neřešitelné, proto se takovým nákupům raději už zdaleka vyhýbám.

Tomáš Vymetálek, architekt:
Vánoční dárky na internetu nenakupuji. Máme doma takovou nepsanou dohodu, že si dáváme k vánocům spíše milé drobnosti, různé specialitky, dobroty či radůstky, které si člověk musí osobně prohlédnout a vybrat v klasickém kamenném krámku či vánočním stánku. Ale jinak se nakupování po internetu nijak nevyhýbám. Předvánoční nákupní horečka se mně ale moc netýká, když nestihnu danou věc sehnat, nakreslím na papírek poukázku s přáním a dotyčný to pak dostane po Vánocích.

Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
S nakupováním  nejen vánočních dárků přes internet mám bohaté a hlavně velmi dobré zkušenosti. I když spoléhám i na osobní nákupy v kamenných obchodech, věci kupované přes internet převažují. Co na tomto nakupování oceňuji hlavně? Kolikrát je na internetu i větší výběr a dostupnost, což je velká výhoda, i když to samozřejmě s sebou nese také jistá úskalí, která jsou spojená s případnou reklamaci či výměnou. Ale za sebe mohu nákupy přes internet jedině doporučit!