Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Nakupování opravdu, ale opravdu není moje parketa. A je jedno, jestli na trhu nebo v hyper-super. Farmářské trhy mají ale své kouzlo, člověk tam potká nejenom dobré věci, ale i spoustu krásných výrobků dalších. Ovšem – zaplatí si za to. A nejsem až tak přesvědčen, že všechny ty bio potraviny, jsou skutečně až tak skvělé a z těch podmínek, které jsou inzerovány. Je to škoda pro ty poctivé.
Hypermarket sice až tak moc kouzla nemá, ale nakoupím a vypadnu rychle, a to se cení. Pokud si ovšem, což je skoro vždy, nestoupnu do fronty na kasu, která se vzápětí rozbije a čekám na odblokování. A taky se často někdo přede mnou potýká s platební kartou. To mne taky vzruší!

Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Farmářské trhy mi přijdou jako prima akce. Ať už z hlediska oné osobité atmosféry, tak i z hlediska kvality nabízených produktů a výrobků. Potrpím si totiž na poctivé věci a myslím si, že trhy jsou právě tím místem, kde se s nimi člověk může dostat do kontaktu.
Podle mě je tedy velká škoda, že právě farmářské trhy jsou v Hradci Králové jen párkrát do měsíce, i když menší trhy za ně také bezvadně zaskočí, to je pravda.

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Nepatřím mezi ty muže, kteří rádi nakupují - ba naopak. Ale už pod názvem „trh" si představuji nepřeberné množství zboží a také hodně lidí. Ten farmářský je určitě pestrobarevný, vonící čerstvými potravinami a zeleninou. Asi je do určité míry kromě tradice i záležitostí společenskou, kde se lidé potkávají a popovídají si.
Přeji jim všem pěkné počasí, dobrý nákup a na druhé straně i velkou tržbu. Farmářské produkty si rád doma ochutnám!