Co všechno kino chystá na letošní letní sezonu?
Zatím máme program na celý červen. Vyhledáváme filmy, které patří k létu. Na programu jsou tak nejen letošní premiéry, ale i osvědčené komedie. Třeba muzikál Mamma Mia! Snažíme se oslovovat celé rodiny, i děti. Pro ty promítneme letošní novinku – pohádku Sedmero krkavců. Každý pátek hrajeme za zvýhodněné vstupné artové filmy, které nadchnou především náročnějšího diváka.

Jaké filmy patří tradičně mezi divácké trháky?
Oblíbené jsou komedie a české filmy. Vyprodáno jsme měli třeba na film Kajínek. Letos zahajujeme digitálně zrestaurovaným snímkem Perný den o skupině Beatles. Věříme, že i ten bude mít velký úspěch. Stejně jako premiéra nové české crazy komedie Život je život.

Letní kino Širák, ale pouze nepromítá filmy…
Přesně tak. Tento víkend bude patřit mezinárodnímu world music festivalu Na jednom břehu, už na 4. června chystáme další hudební akci. Vystoupí u nás Vladimír Mišík a kapela ETC, která slaví 40 let od svého vzniku.

Jak kinu pomohla digitalizace, kterou prodělalo před několika lety?
Jdeme do jedenácté sezony, a třetím rokem máme digitalizované kino. To znamená, že máme velmi kvalitní zvuk a vše, co k tomu patří. Digitalizace byla nutností, bez ní bychom dnes už žádný nový film nepřehráli. Zvýšila se nám díky tomu návštěvnost, z čehož máme velkou radost. Loňská průměrná návštěvnost je 62 lidí na film, když je krásně, přijde i 300 lidí. Naše jediná konkurence je počasí.

V čem spočívá úspěch letních kin u nás?
Spousta letních kin v republice byla nucena zavřít, což je obrovská škoda. Letní kina totiž nabízí neopakovatelnou atmosféru podívané pod širým nebem. Nám se naštěstí daří a své diváky si hýčkáme. Můžou si tu půjčit teplé deky i deštníky, do kina smí malé děti i pejsci. V areálu je navíc restaurace, každý si tak koupí k filmu jídlo i pití dle libosti. Sociální zázemí i bezbariérový vstup jsou už samozřejmostí, v areálu je i hlídané parkoviště pro kola. Takovou pohodu lidé v jiném než letním kině zkrátka nenajdou.