Lukáš Gilányi, Laxus, pomoc
pro uživatele drog:
Hudební festivaly jsem dříve navštěvoval poměrně hojně, ale v posledních letech dávám jednoznačně přednost menším klubovým akcím. Vyhovují mi více kvůli ceně, času, prostředí i žánru. Desítky interpretů a desetitisícové davy lidí mě nepřitahují.

Ema Hubáčková, operní pěvkyně:
Hudebních festivalů u nás i v zahraničí jsem navštívila celou řadu. Často jsem na nich účinkovala, anebo pro ně připravovala program, některé i organizuji. Mé festivaly jsou zaměřené na klasický žánr. Hip Hop Kemp nenavštívím, ale pořadatelům i posluchačům přeji bezproblémový průběh.

Tomáš Vymetálek, tvůrce nového územního plánu:
Za studentských let jsem byl dvakrát na festivalu Pražské jaro a na několika jazzových akcích. Jinak na zavedené rockové festivaly bych svoje děti pustil, jsou už skoro dospělé a myslím, že určitě chtějí zažít to samém čím jsme v mládí sami taky prošli.

Jiří Vlček, exšéf Okresního úřadu:
V mém mládí hudební festivaly teprve začínaly, bylo jich relativně málo a byly poznamenány nepřízní tehdejšího režimu, který v nich viděl nebezpečí šíření západní kultury. Tehdy jsem neměl ani čas. Přítomnost dětí na dnešních festivalech by měl každý rodič zvážit sám.