Kde hledat příčiny. V přístupu rozhodně ne. S tím mužstvo problémy nemá. V neděli s HFK bylo znát, že hráči moc a moc chtějí. Třeba takový Pilař jezdil v prvním poločase po pravé straně jako motorová myš. On ani nikdo jiný nevypustil jediný souboj, a že těch ostrých bylo během devadesáti minut k vidění požehnaně. Pozitivně lze hodnotit i překvapivé zařazení Schulmeistera do základní sestavy. Při své premiéře hýřil aktivitou a předvedeným výkonem rozhodně nezklamal.

Co tedy Hradci schází, aby najel na vítěznou stopu?

1. Střelec. Neschopnost vstřelit gól je vskutku alarmující. Hradeckým fotbalistům ve vápně schází rozhodnost, důraz, lepší orientace a předvídavost.

2. Fotbalovější projev. Ať si kdo chce co chce říká, mužstvo postrádá klasického režiséra. Kvůli konstruktivním schopnostem vedení v zimě angažovalo Diana, ale ten zatím pouze vysedává na lavičce…

3. Větší sebevědomí. Málokterý hradecký hráč si během utkání dovolil to, co olomoučtí útočníci Vodák s Korčiánem. Na ty dva opravdu byla radost se dívat.

V 17. kole však klopýtali také další favorité. Slovácko na svém stadionu vydřelo až v nastavení remízu s Opavou a ani Příbram nedokázala v domácím prostředí vyzrát na Sokolov (0:0). Ač tedy hradečtí fotbalisté klesli v tabulce na páté místo, dělí je od druhé postupové příčky stále jenom tři body. V čele se usadila střížkovská Bohemka, naplňující do puntíku slova o černém koni soutěže. Čekání „votroků“ na první jarní gól i vítězství může být ukončeno už v pátek, kdy se představí na hřišti desáté Jihlavy.