Přesně na těchhle chutných novinářských třešničkách postavil návštěvu našeho celkem spokojeného kraje současný český premiér Andrej Babiš. Přidal k tomu ještě fotogenickou jízdu vlakem přileštěnou bezelstným lidumilstvím během nakupování jízdenky od průvodčí, které nechal dýško. Umělecký dojem z takové cesty: 11 bodů z deseti.

Potvrdil, že lid nezajímá politik, ale hlavně to, na čem maká. A pokud se v našem kraji ochomejtne kolem dálnice nebo cosi slíbí na ruině fotbalového stadionu, je to sexy. Ano, tak na den.

Politik ale ve skutečnosti tak úplně nemaká. Politik vyjednává a rozhoduje. A nese odpovědnost, když uplatňuje svou moc. Takže skutečné posouzení jeho práce se opírá o její výsledky. Na jednání a potřásání rukama během slibování a poučování nad mapou ubohé desetiletí chybějící autostrády nic sexy není. Ale dá se jím mást stopa bot, které se během vládnutí takovému premiérovi podaří nadělat.

Nablýskaná premiérská návštěva naší gubernie potvrdila, že nejistá budoucnost hradeckého stadionu či dálnice D11 upřímně trápí asi hodně lidí, když zrovna je si premiérova láska k pozornosti médií vybrala. Jejich osud ale premiér ani ti, kteří na něho mají nebo mohou mít telefonní číslo, stejně nezmění. A přesvědčit o opaku lidi v hradeckém kraji snad ani nešlo.