Zatančíme si?

Dobrý den, jsem vdova bydlící v Hradci Králové 69/161/68 a ráda bych se seznámila s hodným osamělým mužem z Hradce Králové, vyšší postavy, 70 – 74 roků, nekuřákem, který by neholdoval alkoholu.

Děti i vnoučata už mají svůj život a mně je samotné smutno. Mohli bychom spolu chodit na procházky, za kulturou, jezdit na výlety či na dovolenou a vzájemně si zpříjemnit zbytek života.

Myslíte, že bychom stihli i účast na letošním plese důchodců?

Čtenářka z HK

Hledám přátele

Vážená redakce, jsem mnohaletou čtenářkou Deníku a jsem vděčna za vaše Řádky důvěry, které dávají lidem novou naději v osamělém období života.

Je mi 60 let, jsem nekuřačka milující přírodu, lesy, kopce, vodu, sbírám bylinky, pracuju na zahrádce, mám ráda zvířata i country hudbu. V nedávné době mi zemřelo hodně blízkých a můj syn bohužel „nemá čas" na setkání se mnou ani o svátcích.

Ráda bych poznala touto cestou nové přátele (muže i ženy) pro sdílení radosti i starostí života. Ty, kteří již znají pravé hodnoty života a nehledají smysl naší existence jen v hromadění majetku.

Někdy může nové setkání obohatit náš život o nové dimenze poznání. Každý dopis mi udělá radost a ráda na něj odpovím.

Čtenářka R. z Východních Čech

Hledám trvalý vztah

Vážená redakce, chtěla bych touto cestou oslovit muže ve věku 60 – 67 let, který je z východních Čech a žije sám.

Čím dál více si uvědomuji, jak nám starším čas utíká. Jak často nám chybí laskavé slovo, kterého si čím dál tím více vážíme.

Mnohem více o nás vypoví klasický dopis, který se v dnešní době již vytrácí. Najde se zde přítel, který by se rád seznámil s ovdovělou ženou, nekuřačkou? Možná budu mít štěstí a potkám muže pro trvalý vztah. Napiš, už nyní se těším na odpověď.

Čtenářka od Hradce Králové

Ve dvou se to lépe táhne

Vážená redakce, ráda bych touto cestou oslovila nějakého vitálního pána, který by se chtěl seznámit se ženou a nechodil tak všude sám. Je mi 69 let, mám ráda cestování, kulturu, jízdu na kole, ráda se podívám na sportovní akce a mám ráda vše ostatní, co k takovému věku patří. Uvítám nekuřáka, částečného abstinenta a pokud možno mobilního. Pokud někde takový pán ještě existuje, tak ať se mi ozve. Více napoví setkání u kávy. Děkuji předem za milé odpovědi.

Čtenářka M. z východních Čech

Ještě stojí za to žít, ne jen přežívat

Vážená redakce, rád bych tímto způsobem oslovil ženu, která se chce rovněž seznámit. Jsem již delší dobu rozvedený a má dva dospělé syny.

Je mi 58 let a jsem střední postavy. Bydlím na venkově ve svém rodinném domě. Po práci mě baví příroda, zvířata, ale hlavně se dokážu přizpůsobit zálibám druhého.

Zjistil jsem, že bych znovu rád svůj život sdílel se ženou, která hledá partnerské soužití a citové naplnění ve věku, kdy ještě stojí za to žít, ne jen přežívat.

Osobní setkání a čas ke vzájemnému poznávání napoví více.

Čtenář z Orlickoústecka

Hledám něco hezkého

Vážená redakce, ráda si občas pročítám vaše Řádky důvěry a chtěla bych tak touto cestou poznat hodného přítele a prožít s ním ještě něco hezkého, vyjet si spolu třeba i na dovolenou k moři.

Jsem vdova, štíhlé a 165 cm vysoké postavy, veselé a upřímné povahy, ve věku 68 let, mladšího vzhledu a myšlení.

Předem všem děkuji za odpověď.

Jana z Královéhradeckého kraje

Nový rok, nové přátelství

Tak už je tady nový rok, čínský rok ovce. Doufám, že mi tento rok přinese trošku štěstí v tom, že už nebudu tak sama.

Žila jsem spokojený život se svým manželem. Postihla ho zákeřná nemoc, které bohužel podlehl. Musela jsem začít sama se svým žalem i starostmi. Časem jsem to překonala, ale samota je zlá.

Mám mnoho koníčků, pěstuji květiny a zeleninu, podle možností také ráda vařím. Ráda poslouchám hudbu jak novodobou taneční, tak i dechovku. Ráda také tančím. Mám ráda pěkné věci, které nám zpříjemňují život. Chodím na výstavy, ráda si zajdu i do divadla.

Ráda bych také chodila i na procházky, ale nemám s kým. Je mi přes 70 let a byla bych ráda, kdyby mi napsal muž přiměřeného věku, který má podobné záliby.

Doufám, že se mé přání splní a život se tak stane zajímavějším, ale hlavně spokojenějším.

Čtenářka od Chrudimě

Nechci být sama

Vážená redakce, ráda si pročítám Řádky důvěry a oceňuji na vás, že tak pomáháte nám osamělým. Jsem rozvedená žena ve věku 67 let a jsem již delší dobu sama. Chtěla bych touto cestou poznat hodného pána, vdovce nebo rozvedeného v přiměřeném věku, který je sám a samota ho tíží stejně jako mě. Uvítala bych, kdyby měl svůj domek nebo chaloupku, ráda kolem nich pracuji.

Jsem stále velmi vitální, ráda jezdím na kole, občas ještě pracuji a nebudu se zlobit, když si půjdeme občas zatančit.

Na každou odpověď se budu těšit.

Čtenářka od Jičína

Začíná jaro a já jsem zase sám

Rád bych prostřednictvím vašich Řádků důvěry změnil svůj stav „zase sám" na stav „život ve dvou".

Můj život je zatím naplněn jen a jen samotou. Je pro mě moc těžké vracet se po práci domů, kde není nikdo, o koho bych se opřel, není nikdo, ke komu bych se přitulil, není nikdo, s kým bych jel na výlet, za sportem, za kulturou.

Rád bych se seznámil s milou, hodnou slečnou, která má ráda cestování, sport, západy slunce a procházky v přírodě, a kterou trápí samota a nesmělost stejně tak, jako mě. Je mi 27 let.

Vím, jsem ještě mladý, ale příležitosti k seznámení ubývají a samota na mě více a více doléhá. Kouřím a piji jenom příležitostně. Jsem smutný a zklamaný životem, vzhledem k tomu, že jsem v životě nepotkal slečnu, která by mě měla trochu víc ráda, než jenom jako kamaráda.

Čtenář z Jičínska

Čas rychle utíká

Vážená redakce, milí čtenáři. Prostřednictvím Řádků důvěry bych moc rád oslovil ženu, která má děti ve vlastní péči nebo je sama a chtěla by ještě alespoň jedno dítě mít.

Sám jsem bezdětný, přestože mám děti rád. Toužím po svém potomkovi, kterého pomohu vzájemně vychovat. Zbývají mi sice 3 roky do důchodu, ale stále mám velkou chuť do života.

Předem děkuji ženě, která mě osloví a dá mi mé vlastní dítě. Mám své vlastní bydlení, které jí tímto nabízím ke společnému soužití.

Za každou upřímnou nabídku děkuji.

Čtenář z východních Čech

(Pokud chcete reagovat na tyto příspěvky, pište na adresu redakce uvedenou vlevo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)

Deník pomáhá
Potřebujete se „vypsat" z těžké životní situace? Toužíte nalézt přátele? Svěřte svůj příběh Deníku. Samozřejmostí je diskrétnost.

Chcete napsat do Řádků důvěry?
Do Řádků důvěry napište vlastní příběh, v němž se podělíte o své starosti, samotu, ale i radosti a úspěchy. Možná právě tak získáte nová přátelství. Své příspěvky s kontakty na vás (adresou a telefonním číslem) i odpovědi na zveřejněné příběhy posílejte na:
Hradecký deník, Řádky důvěry, Kladská 17, 500 03 Hradec Králové nebo na e-mailovou adresu g.lachmanova@vlp.cz.
Neuveřejňujeme anonymní příspěvky. V případě odpovědi uveďte vzadu na obálce, komu odpovídáte a datum otištěného příspěvku. Dopisy doručíme.