Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
To se mne, čí spíše naší školy, přímo dotýká. Od Červeného kříže odebíráme služby osobních asistentů, kteří se v práci s našimi zdravotně postiženými dětmi již staly nezbytným standardem. Je to nechutné. Víte, já na činnost mnohých neziskových (ale zdaleka ne všech) organizací pohlížím jako na dobrý byznys, zvláště těch, které se zabývají vzděláváním. Dostal jsem se před nedávnem k výsledků auditu jisté slavné a významné nadace. Věříte, že z jejich obratu skoro 6 milionů „doteklo" k těm, pro které je určena, cca 900 tisíc? Zbytek byl na platy a reprezentaci. Ale u Červeného kříže by mne to nenapadlo. Je fakt, že ale určité indicie už jsme měli delší čas, ne vždy vše fungovalo tak, jak by mělo. Je to smutný příběh.

Tomáš Vymetálek, architekt:
Jak je vidět tak i natolik renomovaná celosvětová humanitární organizace dokáže podvádět seniory a lhát lidem. Měli by jim ty peníze ihned vrátit a ne lidi nutit, aby na jejich oblastní pobočku podali insolvenci, jak uvádějí na svém webu. Prý za to nenesou odpovědnost. To snad není možné. Nyní už budu velmi pochybovat  o tom, jestli se peníze určené na humanitární pomoc vůbec dostanou tam, kam mají. Nemám iluze, kde končí finanční pomoc věnovaná lidem v Africe či jiných zemích, pokud si Červený kříž neumí udělat pořádek ani v zemi, která je členem EU a není zde zaplaťpánbůh žádný válečný konflikt.

Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Napadá mě jediné - že by mě to vlastně ani nenapadlo. Organizaci  Červený kříž jsem vždy měla za něco čistého, poctivého a tato skutečnost mu moc dobrou vizitku nedělá,  byť se to týká  jen místní organizace.

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Je tomu více jak 150 let kdy byla ve Švýcarsku organizace Červeného kříže založena. Od té doby funguje a je respektována po celém světě. Jejím hlavním posláním je poskytnutí humanitární pomoci všem, kteří jí potřebují. Jsem proto nemile překvapen tím, že právě ona si může dovolit poškodit své jméno v Hradci Králové finančním deliktem. Ale nepředvídejme, neboť není vše řádně vyšetřeno!  Soudit a odsuzovat můžeme až potom.