Argumenty pro uzavření zařízení jsou zřejmé. Jídelna prodělává a magistrát musí její provoz dotovat zhruba milionem ročně. Klesá i počet strávníků. V poslední době využívá služeb zařízení asi 90 seniorů denně. Peníze v sociální oblasti jsou prý potřeba jinde a důchodci mají dostatek jiných alternativ. Jako tu nejlevnější nabízí Hanousek seniorům městské školní jídelny. Na argument důchodců, že je jídelna i místem jejich setkávání zase odpovídá, že nedaleko od ní se v červnu otevře Klub radostného a užitečného stárnutí.

Radnice by měla přijít s lepším řešením, než je třicet minut vyhrazených pro důchodce ve školní jídelně. Chtěli by snad páni radní ve svých osmdesáti letech stolovat ve školní jídelně mezi vřískajícími školáky? Nebo přijít o klidné posezení s vrstevníky a po jídle rychle odcházet, než přijdou první, mnohdy o šedesát let mladší strávníci?

Pokud není ekonomicky přijatelný provoz současné jídelny, kde se vaří 90 obědů denně, ať se nevaří. Senioři by si ale zasloužili klidné prostředí. Ať v Klubu radostného a užitečného stárnutí vydávají jídlo uvařené v některé z větších městských jídelen. Hradec, který se pyšní výhrou v anketě obec přátelská seniorům, jim musí umět nabídnout důstojnější alternativu, když už nemá onen milion na jídelnu.